Како да станам пилот?

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
А за промена да пишувате на кирилица ?
 
Член од
11 април 2013
Мислења
14
Поени од реакции
4
За комерцијален авион можеш да се обучиш во ЈАТ курсот чини ~80.000 евра.
Temava ja otvoram za da soberam informacii sto mi e potrebno da stanam pilot : ) barav niz temite nema nisto konkretno ako ima nekoj informacii neka gi postira tuka :)
Na ovaa stranica imash mnogu korisni informacii za toa kako da najlesno da stanesh pilot. Odlichna stranica za ljubitelite na avijacijata kako mene. redovno ja posetuvam. http://adf.ly/PPAo0
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.332
Што е комерцијален авион? Мислите на тие што пренесуваат патници со Боинг , вакви авиони? Баш ме интересира и на мене колку е цената во странство али не тука, еве на пример во Германија. Ако има некој податоци нека пише.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Кај нас има само за воени пилоти,конкурси само од армијата а на балканот само во Србија.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Најблиску за комерцијален, цивилен авион е Академијата на аеродромот во Вршац, тука се обучени најголем дел пилоти од екс-Ју просторите, како и пилоти на компании од Северна Африка, Азија и Источна Европа во време на некогашната Југославија ... според оваа вест, 35000 евра за 18 месеци обука.
http://www.studentskisvet.com/info/20080823/pilotska-akademija-jat-u-vrscu-obuka-pilota-priznata-sirom-planete
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.332
40 илјади евра во Шпанија во школата Ибертур. Другарче ќе почне од Март , 18 месеци трае цел курс.

И да , игнорирајте ги коментарите од типот "колку години имаш" и "младечки ентузијазам и амбиција". Ваквите ништо не успеваат во животот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.220
Поени од реакции
5.127
Ќе си купиш рејбанка ко Томета Круз, ке ја пуштиш песницава и ќе леташ брате

 

Kajgana Shop

На врв Bottom