Како да се фклопам во ново училиште и нов клас

Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
сега од втора година ке се префрлам во друго училиште. Незнам како и дали ке се фклопам бидејчи класот е заедно една година.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ќе се вклопиш,без страв,дај им само малку време и простор.Запознај се прво површно кој и што се сите,одбери добри карактери на луѓе,размени телефони,разговори,па излегувања и зближувања.Почни прво со женско друштво,подобри пријатели и брзо те прифаќаат,машките сме си,чекај прво тестови па добро,ме разбираш се надевам,затворени сме повеќе и затворен круг на френдови..
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Е аман не си ни прв ни последен. Исто како да почнуваш прва година или прва година на факс. Најмногу една недела за адаптација..:tapp:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.146
Поени од реакции
28.902
Облечи мајца металика и немаш гајле :cool:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
седни на последна клупа.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
сега од втора година ке се префрлам во друго училиште. Незнам како и дали ке се фклопам бидејчи класот е заедно една година.
Речи им дека навиваш за Реал Мадрид..Ќе те прифатат,и бањај се почесто..
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
Биди послушен и секогаш враќај точно кусур :pos:
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Без секирање, еве на мене прва година ми требаше цел месец додека се вклопам колку толку, за во втора година да се оддалечам од нив (мислев дека они не ме сакаа во друштво, они мислеа дека јас не сакам во нивно друштво...) и тек во трета година одново да почнав активно да се дружам со нив. Еве и средно завршивме и скоро две години скоро секаде одиме заедно. Опуштен биди, пријателски настроен и тоа е тоа. Ова ти го кажувам како многу повлечен човек кој се уште има проблеми со нови познанства и околини.
 
K

kicodarker

Гостин
Oвa неписменoстa прирoднa е кaј прилепчaни.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Oвa неписменoстa прирoднa е кaј прилепчaни.
Не, новите генерации родени во 90-тите скоро сите ја поседуваат, бидејќи никој од професорите не се замара, а како да се замара кога не можат да маваат воспитни и така имаш ф-генерации
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Само опушти се и препушти се, поздрави се со сите и почни ти муабет за почеток за најобична работа, ако делуваат како незаинтересирани или дека те игнорираат тоа е нивната неспремност не твоја. Паметно ти е да ги разбереш кој се во класот и да ги правиш пријатели уште летово сега барем е лесно со социјалниве мрежи.
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Дечково со истово прашање трола низ сите форуми...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom