Како да не бидете излажени

Член од
15 јануари 2019
Мислења
14
Поени од реакции
4
Па на пример еве некој другари трчаат по друг да му кажат што се случило директ на него право го видуваат вака така онака се десило например како да бидете мудри да не бидете излажени и да не бидете избрукани пред девојчињата на оваа тема ме интересира што ќе кажите
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
за мене зборуваш ?
Не бе, онака си кажа човекот, чисто у муабет да се најдете.
Него ај ти земи воздух, смири се и од ново напиши шо ти е поентата на темава, зошто во првиот пост прочитав еден куп неповрзани зборови.
И имај на памет интерпункција.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Хмм, зошто денешните момци се повеќе „рекла казала“ прашуваш?
Затоа што живееш во такво време на извртени вредности.

Ако си право машко, сам ќе си ја правиш својата иднина и судбина, и многу баш нема да те занима што прават другите момци. А ако си ја бркаш својата работа и другите момци ќе те остават на раат со тек на време.

Пази, мрзливиот не сака мрзливи, само работливи.[DOUBLEPOST=1547588777][/DOUBLEPOST]Во неврзан разговор секој може да излаже, дури и ако сака да каже вистина.
„Биди човек од труд и вредност, не човек од зборови“ - Алберт Ајнштајн
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Пријателе, устата ти слуша, носот ти зборува ништо не те разбравме.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Па на пример еве некој другари трчаат по друг да му кажат што се случило директ на него право го видуваат вака така онака се десило например како да бидете мудри да не бидете излажени и да не бидете избрукани пред девојчињата на оваа тема ме интересира што ќе кажите
Odi treniraj MMA, i ako nekoj ti se kurci zemi mu zdravje. So tek na vreme ke se plasat od tebe i nema nikoj ni da proba da te laze.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Па на пример еве некој другари трчаат по друг да му кажат што се случило директ на него право го видуваат вака така онака се десило например како да бидете мудри да не бидете излажени и да не бидете избрукани пред девојчињата на оваа тема ме интересира што ќе кажите
Лол, претпоставувам немаш многу години.

Не вреди да се замараш со глупости.

Ако некој те лаже, ти говори зад грб, и сл. едноставно избриши го од својот животот и барај поискрени луѓе. Тие што се такви не може да ги промениш, ни со финти, ни со ќотек, ни со ништо, може само проблеми да си направиш...а тоа пак ќе речам не вреди.
 
F

Flatter

Гостин
Па на пример еве некој другари трчаат по друг да му кажат што се случило директ на него право го видуваат вака така онака се десило например како да бидете мудри да не бидете излажени и да не бидете избрукани пред девојчињата на оваа тема ме интересира што ќе кажите
Пробај со некој другар да биде така а не овака исто така и ако не е онака да биде вака, за пред девојчињата пробајте директно а не ептен директно исто така и не треба да биде вака а не така и така а не, овака ќе бидете мудри и не излажан а тие што се излажани ќе бидат излажани...

И тоа е тоа се разбравме сега ок ? Се надевам
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
14
Поени од реакции
4
Некој коментират ме разбрале а некој не сеа шо да прам[DOUBLEPOST=1547636621][/DOUBLEPOST]Само едно не ми е јасно како може да те види пример и одма да трча по него и да му кажува брат вака се случило
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
најдобро собериги тие што највише се дружите у школо и на заебанција ама озбилно кажи ај ке си ги мериме и извадете ги , ако некој не го извади 100% утре ке те лаже нешто за девојчиња и ке оговара
 

Kajgana Shop

На врв Bottom