Како да кажете „не” на дечко/девојка?

Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Konretna situacija: izlezeni ste so drustvo i vi pristapuva decko i pocnuva da flertuva, vie ne ste zainteresirani ,a on e uporen i se obiduva i ponataka. Koja taktika najcesto ja upotrebuvate: mu kazuvate sorry ne sum zainteresirana odma vo start, flertuvate i vie so nego ama na kraj mu kazuvate deka nisto nema da bide, ili vi teknuvaat nekoi mali beli "lagi" vo stilot imam decko, se pripivate do najdobriot drugar i glumite par, kazuvate deka ste lezbejka (iako ova najcesto ima sprotiven efekt), kolku da go otkacite mu davate pogreshen broj i mu vikate ke se cueme nekogas ili nekoja sosema druga taktika praktikuvate?
Jas licno pravam dva reda muabet cisto od kultura, no ako primetam deka tipot epten zapnuva mu kazuvam vo lice sorry ne sum zainteresirana i i si prodolzuvam so drustvo.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Najcesti odgovori shto sum gi dobil bile:
Imam decko...
Cekam nekogo...
Ke si odam sega moram da bidam na drugo mesto... (pa samo menuva lokacija od vnatre izleguva na terasa :lol: )...

Inace ovie se poretki slucaevi.... poveke pati se "pushtam" samo na nekoja shto veke mi dala nekoj znak na zainteresiranot pa rizikot od "korpa" e pomal... :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Го игнорирам.. се прам дека не го гледам, не го слушам, не му обрнувам ама баш никакво внимание, не ме интересират то шо го кажвит, не сакам да знам ништо за него и сл.. а ако е многу упорен тогаш му кажвам в очи "дечко, досаден ми си.. те молам тргни се!" :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Јас сум ептен за никаде во такви ситуации, никогаш незнам да изреагирам како што треба и почесто на врат ми висат луѓе што не ми се по ќеиф. Затоа ја сакам темава ... ќе се изначитам и ќе научам некој потег вака како за мене ... значи да не е нагло, а да дава до знаење што уствари мислам :lol: А ако толку не се потресувам да не го ставам во незгодна ситуација човекот што ме замара ... ај утре на спиено ќе размислам и ќе си кажам што сакам :lol: :P
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Два-три реда муабет од култура и потоа игнорирам секаков вид обид за понатамошна комуникација (ако не сум заинтересирана)...
А ако претерува со досадување, кажувам дека сакам да се забавувам со друштвото и ја вртам главата на друга страна :)
Секогаш се трудам на фин начин да го кажам тоа за да не добие впечаток дека сум арогантна, а по фацата ми се познава дека не сакам контакт...
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
najubo e da si iskren od start....so znaci ako ne si zainteresirana kazi mu vlice da ne si gubi deteto vreme...jas na pr taka go otkaciv na Eko i sea sme super :lol:
 
Член од
23 јули 2005
Мислења
43
Поени од реакции
0
Здраво луѓе
Ке ви се приклучам на муабетот ако
немате нешто против нели
(нов сум на форумов)
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Неаме бе Зоко ништо против, напротив. Ај сеа, ти да кажеш - Како викаш НЕ на дечко. Поклони се и почни :wink:
 
Член од
23 јули 2005
Мислења
43
Поени од реакции
0
Ха хаххаха
Драга моја Ацева
Никогаш не ми приоѓале машки со такви намери
У суштина јас и не поштувам абнормални и девијантни појави кај луѓето
А ти?
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Шо ја?
Како откачувам човек што не ми го дига, или дали го имам истиот ригиден став кон хомосексуалците како тебе?
Уствари, на двете прашања одговарот е НЕ - со собрани веѓи и стиснати заби.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
А може темата да се смени во Дечко/Девојка?

Јас ако некоја почне да ми се пушта (а е ружна) ке ја уфилмам малце, ке и го напраам ќеифот, се мачела цурата, но во момент кога најмалце ке очекува (а не на директо прашање од неа) ќе и кажам дека имам девојка.

Ми се случило неколку пати, правиме муабет, атмосвера ово оно, она се попалува мисли ме има, а јас демек жртва и сум, и онда - за некое прашање од типот кај излегувам (и слични на ова) и викам:
- Па ретко излегувам, имам ДЕВОЈКА и најчесто сме со неа кај мене или кај неа, или не е битно каде сме...

Можда некој видел каква реакција следи (2-3 мин. тишина),а јас за да не бидам суров продолжувам по 5 минути:
- А ти кај излегуваш?

И за две три минути ги исцрпувате темите, секој сам по дома.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
BTW, да останеме на темата - лошо откачуваш девојки. Ако мислиш дека лицемерието помалку ги повредува, грешиш. Не велам дека треба да стресеш у фаца дека е грда (според тебе), ама не пуштај водичка без везе. Се врти тркалцето.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ако мислиш дека лицемерието помалку ги повредува, грешиш. Не велам дека треба да стресеш у фаца дека е грда (според тебе), ама не пуштај водичка без везе. Се врти тркалцето.
зошто бе Ацева, дечкото ги користи методите на одбивање, развиени од страна на девојките против нив.
очигледно има и од девојките да се научи нешто. :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Кратко и јасно (подмет, прирок и прилошка определба или предмет) : не!!!!
Ако не разбира : ај чао!!!
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ке земеш ваздух, ке ја рашириш устата во соодветната поза за зборот......
И ке речеш...НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom