Како да инсталирам Windows XP & Windows Vista (објаснето со слики)

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Start > Run > MSCONFIG



Овде ќе ги имаш и двата оперативни системи, така да можеш да избереш кој да биде примарен, кој секундарен, колку време да стои менито за избор на оперативниот систем при подигањето итн

I kaj mene e isto taka kako ti so vikas:s Cudnoo
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ти си ја сјебал Vista друже, земи од ново се форматирај се ! ! па првен ке инсталираш XP на C:/ па после ке инсталираш Vista на D:/ и ке имаш Dual boot запамти дека XP мора да биде главен OS
 
D

drle

Гостин
Ти си ја сјебал Vista друже, земи од ново се форматирај се ! ! па првен ке инсталираш XP на C:/ па после ке инсталираш Vista на D:/ и ке имаш Dual boot запамти дека XP мора да биде главен OS
Види, види погоре што имам постирано. За да не трескате вакви глупости прво прочитајте наназад на темата.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Ти си ја сјебал Vista друже, земи од ново се форматирај се ! ! па првен ке инсталираш XP на C:/ па после ке инсталираш Vista на D:/ и ке имаш Dual boot запамти дека XP мора да биде главен OS

Zasto, Sto imam zgreseno??
 
D

drle

Гостин
Zasto, Sto imam zgreseno??
Единствена грешка што си можел да ја направиш е да инсталираш ХР на истата партиција кај што е вистата, па така да си ја избришал вистата. Инаку се друго не е грешка, за се има чаре.
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Единствена грешка што си можел да ја направиш е да инсталираш ХР на истата партиција кај што е вистата, па така да си ја избришал вистата. Инаку се друго не е грешка, за се има чаре.
Jas sakav da gi iam 2-ta windowsi i zatoe xp ja postaviv vo E
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Еј тоа со два windows-a е безвезе работа. Подобро стави Виста или ХП само и виртуелни машини мавни...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom