Како да започнеш разговор со девојка која не ја познаваш?

Статус
Затворена за нови мислења.
П

Пепси_

Гостин
Ти не разбра баш премногу од досегашнава дискусија, така?

Не ти е попаметно да се отвараш во Драга Кајгана?

:)


:icon_lol: мерење курци не ми е омилена ствар,посебно не на форум кај шо сите се по заебани оод заебаниот.

свака част за сликовитите обиди да презентирате запознавање со девојка.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Мене на пример секогаш ме привлекувале гама или делта мажјаци (не знам на која буква се). Тие може да ти пријдат само ако на маицата имаш принт на пример од Banach-Tarski theorem, а да не зборувам колку е тешко воопшто да ги сретнеш. Кога се излезени, најчесто се у машко друштво и се силно задлабочени у некоја сериозна дискусија, што дури и келнерот избегнува да ги прекине, а не пак девојка да им пријде. Таквите се ловат само насамо. :sneaky:

Има девојки кои не сакаат такви мажи и намерно носат маици со принтови од формули и ако некој весело и пријде, велејќи дека разбира што и пишува на маицата, јаде корпа уште пред да и се пушти.
Според промоторите на ова дебилно клацифицирање машки карактери, најверојатно тие би биле Делта. Зошто Гама гледам се смета како некој хибрид од Алфа и Бета мажјак. Во дадена ситуација влегуваат во руво на Алфа или Бета.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Мене на пример секогаш ме привлекувале гама или делта мажјаци (не знам на која буква се). Тие може да ти пријдат само ако на маицата имаш принт на пример од Banach-Tarski theorem, а да не зборувам колку е тешко воопшто да ги сретнеш. Кога се излезени, најчесто се у машко друштво и се силно задлабочени у некоја сериозна дискусија, што дури и келнерот избегнува да ги прекине, а не пак девојка да им пријде. Таквите се ловат само насамо. :sneaky:
Овде има озбилен концептуален проблем. Оној кој се интересира во овој тип на геометрија, веќе одамна му се познати сите равенки, така да не нудиш ништо ново. Најтешкиот проблем со комплексна геометрија и многу пермутации е што не можеш да ги замислиш сите форми и ротации одеднаш, и најдобро е да земеш да си играш со модели. Тука ти имаш предност! Наместо маица со испринтана теорема, можеш да носиш (полу)прозирна маица која ги отсликува двете сферични форми. Ова е идеален сет на модели со кој човек може да си игра, бидејќи подлежат на лесна мануелна (па и орална) манипулација, деформабилни се и често дури и весело потскокнуваат.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Има и проблем со нив, паметни, начитани, специфични. Нефлексибилност.
Најчесто многу на својата поента се држат во дискусиите, некои од нив се и препотентни, плус ептен си се држат во затвореното друштво составено од фанови на Big bang theory. :)
Ептен точно.
Мене ми беше најпроблематично запознавањето.
После знам како. :sneaky:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ептен точно.
Мене ми беше најпроблематично запознавањето.
После знам како. :sneaky:
Што им правиш Лангелинче? :sneaky: Ајде подучине вака ко постара. Да си знаеме кога ќе запознаеме некој таков. Веќе имам два тројца такви околу мене, па ме интересира :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Овде има озбилен концептуален проблем. Оној кој се интересира во овој тип на геометрија, веќе одамна му се познати сите равенки, така да не нудиш ништо ново. Најтешкиот проблем со комплексна геометрија и многу пермутации е што не можеш да ги замислиш сите форми и ротации одеднаш, и најдобро е да земеш да си играш со модели. Тука ти имаш предност! Наместо маица со испринтана теорема, можеш да носиш (полу)прозирна маица која ги отсликува двете сферични форми. Ова е идеален сет на модели со кој човек може да си игра, бидејќи подлежат на лесна мануелна (па и орална) манипулација, деформабилни се и често дури и весело потскокнуваат.
Нормално дека не нудам ништо ново туку препознатливо. Тие ми беа тешки за да дојдам на муабет повеќе од здраво, како си.
Јебемлига, кој ги знаел дека е до проѕирната маица?
А јас облечена как Јеховин сведок, гледам Тарковски, слушам теореми, и еднаш не можев, на филмот на Годар заспав :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Што им правиш Лангелинче? :sneaky: Ајде подучине вака ко постара. Да си знаеме кога ќе запознаеме некој таков. Веќе имам два тројца такви околу мене, па ме интересира :D
Плава буба маре, само на кондиција ги фаќав. Никако поинаку. Само јас им приоѓав многу конзервативно, а еве Змејко вика дека проѕирна маица врши работа.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Плава буба маре, само на кондиција ги фаќав. Никако поинаку. Само јас им приоѓав многу конзервативно, а еве Змејко вика дека проѕирна маица врши работа.
Проѕирна маица и кондиција да набивам значи. Готово, си знам :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Плава буба маре, само на кондиција ги фаќав. Никако поинаку. Само јас им приоѓав многу конзервативно, а еве Змејко вика дека проѕирна маица врши работа.
Има еден момент кога знаев дека е уловен, па го оставав да се курнази малку, па беше малкуј смешно оти се мешаа улогите, го прекинував у важен муабет да му ја земам трепката од лицето и да му кажам да си замисли желба...
Хахах!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Има еден момент кога знаев дека е уловен, па го оставав да се курнази малку, па беше малкуј смешно оти се мешаа улогите, го прекинував у важен муабет да му ја земам трепката од лицето и да му кажам да си замисли желба...
Хахах!
Што си тиии!!
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Има еден момент кога знаев дека е уловен, па го оставав да се курнази малку, па беше малкуј смешно оти се мешаа улогите, го прекинував у важен муабет да му ја земам трепката од лицето и да му кажам да си замисли желба...
Хахах!
Ланџ, ти си кладенец на мудроста на темава, (можда заедно со уште еден-двајца јузери), а во службено отсуство на клучниот авторитет, г. Стеф. Не постои Змејко мајчин кој ќе ѝ побегне на женската вештина на манипулација & заведување која ти и истакнати припаднички на твојот пол ја поседуваат и практицираат до совршенство. Еволуција-меволуција, наука-маука, курци-палци -- бадијала. Моментот коа ти осеќаш дека дотичниот е упецан, али стратешки го остааш да се курчи (и да билда илузија дека те бира или има некоја надмоќ над тебе) е прајслес. Трепавицата и хукањето жеља се црешката на тортата. Од ова може да извучат поука и мужи а и жени. Ја стрејт, ја геј.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Мене на пример секогаш ме привлекувале гама или делта мажјаци (не знам на која буква се). Тие може да ти пријдат само ако на маицата имаш принт на пример од Banach-Tarski theorem, а да не зборувам колку е тешко воопшто да ги сретнеш. Кога се излезени, најчесто се у машко друштво и се силно задлабочени у некоја сериозна дискусија, што дури и келнерот избегнува да ги прекине, а не пак девојка да им пријде. Таквите се ловат само насамо. :sneaky:

Има девојки кои не сакаат такви мажи и намерно носат маици со принтови од формули и ако некој весело и пријде, велејќи дека разбира што и пишува на маицата, јаде корпа уште пред да и се пушти.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Стефан,алфа,гама,бета и сите право на Марс со ракета.
Не зезајте и не комплицирајте работа,се е до самиот себеси и до своите размислувања.
Нормално сите се сметаме за Супермен,но ако само се сметаме а ништо не правиме за да бидеме тоа,ќе бидеме како Кларк Кент и мојот криптонит нели?
Така да секој почеток е тежок,во било што да почнеш.
Почнуваш се разочаруваш,се враќаш назад со успех,се усовршуваш и знаеш дека сите книги да ги прочиташ,една книга е најдобра.
Биди свој,не имитирај ништо,нормално тргни го негативното и стави во 5-та брзина и единствено нешто што ќе се промени за да не станеш 4-ри кратна девица е самиот себеси.
Тргни го стравот и биди маж,никој не се родил учен и колку порано почнеш толку подобар ќе станеш во иднина.
Запомни за да си експерт треба 10000 часа да посветиш,да не ти е гајле за другите мислења и да си имаш цел и амбиции во животот.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Кога бевме пола година во врска, па ќе почнеше да евоцира КАКО МЕ ФАТИЛ,морав да го просветлам како ВСУШНОСТ се одвиваа работите.;)
Кога ќе сфатеше дека тој е фатениот, а не јас, реакцијата беше:


Што си тиии!!
--- надополнето: 3 октомври 2013 во 09:40 ---
Ланџ, ти си кладенец на мудроста на темава, (можда заедно со уште еден-двајца јузери), а во службено отсуство на клучниот авторитет, г. Стеф. Не постои Змејко мајчин кој ќе ѝ побегне на женската вештина на манипулација & заведување која ти и истакнати припаднички на твојот пол ја поседуваат и практицираат до совршенство. Еволуција-меволуција, наука-маука, курци-палци -- бадијала. Моментот коа ти осеќаш дека дотичниот е упецан, али стратешки го остааш да се курчи (и да билда илузија дека те бира или има некоја надмоќ над тебе) е прајслес. Трепавицата и хукањето жеља се црешката на тортата. Од ова може да извучат поука и мужи а и жени. Ја стрејт, ја геј.

Петар, кој за што учел. :pipi:

Илузијата дека тој ме брка е многу битна. Ловењето е машки спорт, не смее да се почувствува како плен.
Треба трпение. Како варење сарма на тихо. Штом е замотана и зоврие, оставаш само да крчка.
Трепавицата и ХУКАЊЕТО (не ми текнуваше на зборот, тенкс) е краток, момент набиен со многу нешта: голема збунажа кога не знае што го снашло,а истовремено му се гледа ќар,
доволно сме блиску, а доволно далеку, ништо не е безобразно, помалку детинесто ама не навредливо.

Таквиот пристап има и темна страна и влегува под кожа, па може да се случи понекогаш да привлечеш субјект што не сакаш.
--- надополнето: 3 октомври 2013 во 09:41 ---
dobro poznat


Се работи за 100% стрејтови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom