Како да започнеш разговор со девојка која не ја познаваш?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 август 2012
Мислења
31
Поени од реакции
6
Кажете ми како да започнам разговор со некоја девојка која не ја познавам,односно објаснете ми како од почеток на пример (како се викаш?,од каде си?,колку години имаш?)разговорот да почнеш да го вртиш на тема љубов..Поточно темава би требала да биде како да освоиш девојка која не ја познаваш,ама арна е и вака:D.Се надевам ме сфативте што сакам да прашам..И дали сте освоиле некоја девојка која не ја познавате?-Ако сте,како поискусни кажете како треба :)..
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Многу фактори се пресудни за чекорот што треба да го изработиш а да недобиеш корпа.
Прво и основно е битен твојот изглед... физономијата како клучен фактор фиксен, а психологијата како варијабилен (може да се научи и најпрост да си, можеш да постанеш играч).
Битен е бонтонот, возраста на девојката, нејзиниот љубовен статус, нејзиниот сон-цел-замисла, и најбитно од се е коефициентот на интелегенција.
Обичен пример: Кај девојките од аустралија не пали муабетот со шала поврзана за иселенички џубокс, а нашите ќе те сметаат за хумористичен...кај нашите не пали муабет со месечни примања/стандарди/имовина а кај австралјанките кои дошле да се мажат е најадекватен за правење во дискотека.
Постојат милиони шаблонски напишани конверзации, но ниеден не е компетентен за правилен пристап во реалноста.
Просто и едноставно за да не добиеш корпа, почни со комплимент па со краток виц, а натаму си е твое, и гледај да бидеш што поопуштен во диалогот. Сепак не си на испит и не одговараш усно пред професорот...биди слободен, биди откачен, и биди вешт при шепнувањето на уво (еротски- кога ќе ти е тебе сексибилно тоа и таа ќе го почуствува), и со раката обавезно да ја придржуваш за струк со благо туркање накај тебе...ако сакаш да изгледаш како ебачиште.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
"Маче, имам делови за Шкода, дај да ги бутнеме преку стариот твој" - и готово ја легна...

ОН...
Јас сеуште стојам на мојот рецепт, мавам 7 коњаци и другиот ден знам дека моето јас не ме разочарало, алкохолот е магичен бе....со ракија немој, насилен ќе бидиш, може и котек да изврти чупето за џабе....
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Кажете ми како да започнам разговор со некоја девојка која не ја познавам,односно објаснете ми како од почеток на пример (како се викаш?,од каде си?,колку години имаш?)разговорот да почнеш да го вртиш на тема љубов..Поточно темава би требала да биде како да освоиш девојка која не ја познаваш,ама арна е и вака:D.Се надевам ме сфативте што сакам да прашам..И дали сте освоиле некоја девојка која не ја познавате?-Ако сте,како поискусни кажете како треба :)..
http://www.youtube.com/user/SimplePickup
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Наместо да бараш совети почни да правиш нешто околу тоа.Нема упатство за banging sugar walls но примарно нешто што треба да си средиш се негативните мисли за пуштањето генерално и да не ја разбираш корпата како нешто лично.Секое искуство кога ќе почнеш е тешко се сеќаваш ли како беше кога првпат возеше кола,сигурно беше тешко и се повеќе си станувал добар.Најдобар пристап е твојот оргинален пристап и никого да не имитираш,барем кога ќе бидеш свој ќе бидеш оргинален и нема да бидеш бледа копија на другите.Најбитно нешто што ќе ти кажам е да вежбаш контакт со очи и да го задржуваш како сокол кога брка зајак за свој опстанок.Фокусиран,да слушаш што кажува личноста да наоаѓаш нешто заедничко кога ќе рече нешто за музика почни за таков муабет и секогаш релаксирано и опуштено затоа што девојка ќе те намириса што сака од тебе доволно е само 5 секунди да биде со тебе :).Смирено,релаксирано и не се трескај ако ти даде корпа,нејзина загуба :)
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
64
Поени од реакции
4
сите коментари на темава се безвезе поготово на момциве со мислат дека се гуру(момчињата со најдолги текстови)ако прашаат зашто ке им дадам одговор да не губам време не сум за нив тука

како и да е би ти препорачал да го послусас Smert книгата е феноменална и навистина ке ти помогне имав и јас проблеми со срамежливост и слично. Може некој ке ти каже тука кои комплименти и флертови можеш да ги употребиш но мора да знаеш дека тие се 30-40 % од она што треба да го имаш како целина кога пристапуваш на девојка во книгата ги имаш тие објаснувања и примери можеш и на интернет да најдеш видеа од презентации со David DeAngelo...позз
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
сите коментари на темава се безвезе поготово на момциве со мислат дека се гуру(момчињата со најдолги текстови)ако прашаат зашто ке им дадам одговор да не губам време не сум за нив тука

како и да е би ти препорачал да го послусас Smert книгата е феноменална и навистина ке ти помогне имав и јас проблеми со срамежливост и слично. Може некој ке ти каже тука кои комплименти и флертови можеш да ги употребиш но мора да знаеш дека тие се 30-40 % од она што треба да го имаш како целина кога пристапуваш на девојка во книгата ги имаш тие објаснувања и примери можеш и на интернет да најдеш видеа од презентации со David DeAngelo...позз
of topik : kade moze da se najdi knigata? prevedena e na makednski ili ne?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
сите коментари на темава се безвезе поготово на момциве со мислат дека се гуру(момчињата со најдолги текстови)ако прашаат зашто ке им дадам одговор да не губам време не сум за нив тука

како и да е би ти препорачал да го послусас Smert книгата е феноменална и навистина ке ти помогне имав и јас проблеми со срамежливост и слично. Може некој ке ти каже тука кои комплименти и флертови можеш да ги употребиш но мора да знаеш дека тие се 30-40 % од она што треба да го имаш како целина кога пристапуваш на девојка во книгата ги имаш тие објаснувања и примери можеш и на интернет да најдеш видеа од презентации со David DeAngelo...позз
Книгата ги зема генерално девојките а секоја девојка не е иста...
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
64
Поени од реакции
4
искрено незнам јас ја симнав од интернет во електронска верзија на англиски.Можно е да ја има по книжарнициве ја немам побарано ако случајно ја најдеш на македонски сподели со нас може нешто грешно сум превел :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom