Како "го искористувате" сонцето?

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Више не го користам сонцето, раскинавме договор. И кога грее сонцето јас спијам и само навечер излегувам. :) :)

Ај ќе го користам некој друг ден. :)
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Sonce nemam videno, po cel den vo kancelarija, (ne ja faka sonce) ili doma spijam po cel den,zatoa sto imam gadna navika da ucam navecer, pa vikendite gi prespivam.:icon_mad:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.799
Вчера ги сефтосаф ролерките за оваа сезона. И радосна вест, чичко ми ќе ми го направи штрафот што ми требаше во замена за литро ракија, домаќа. Братучет ми додаде дека ќе морам да го учам да рола ако чичко ми ми го направи штрафот.
Сфеедно среќен сум.
Денес прв пролетен дожд. И тоа ми причинува задоволство, иако повеке сакам летен дожд.
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
0
ЈАС СОНЦЕТО ГО КОИСТАМ РАЦИОНАЛНО - САМО ВО ЛЕТО
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Јас сонцето го користам највеќе во лето ... во лето се пеќам на него како гуштер .. а сеа го користам за да излезам малце на тераса и да си се напијам едно кафенце на сонце .... како пензионерите :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Во зима сакам да го искористам максимално секој сончев ден, посебно за долги прошетки во снежните денови кога белилото на снегот во комбинација со него е вистински лек за убаво расположение. Пролетното сонце е најубаво за мене и тогаш го дружам заедно со мојот велосипед. А летното сонце се знае....плажа и максимално печење :je:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
А вака едно прашање,чисто спортски-КОЕ СОНЦЕ???!!!!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Пер,излезе да не заебе сите и сега пак го нема!!!Не е фер
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Soncevi denovi... epa raj a niv gi iskoristuvam maksimalno so toa sto ne se pribiram doma i obicno ili sum na rolerki ili pokraj kej so drugarki:) bitno imam dobro drustvo (abe so dobro drustvo sekade e extra):)

ABE SUNNY DAYS... edvaj cekam da dojdat:D
 

vamPIRAT

Psychodoctor
Член од
21 февруари 2006
Мислења
100
Поени од реакции
4
Присуството на сончевите зраци,преставува старт за лацење на мелатонина а со тоа и развивање на цел хормонски апарат кој ја почнува емоционалната потреба за секс,така да од оваа гледна точка,идам да си ја најдам партнерката :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom