Како ги прифаќате новите луѓе во вашиот живот?

Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Здраво на сите сакам некои совети од вас,тргнав пред една недела во средно училиште и се запознав со децата се но некако сум ќутлив незнам што да зборам само ќутам не сакам да сум таков ама ништо не ми доага на ум незнам зашто е така што е проблемот?
Најди некои шупци ко тебе и правете си друштво во чутењето се шалам, најди си некои што имаат слични интереси. Прашувај ги што сакаат итн, предлагај нешо да излеземе, на билдинг ова она било што. Сите се ко тебе, сакаат да си најдат друштво и пријатели таму
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Па не знам зошто, но од супермоќи можам да го проценам еден човек каков е од првото видување, но сепак давам шанса:D Ако некој се покаже како добар човек го прифаќам, ако некој се покаже и личи како лош човек и човек постојано спремен за дубари, тогаш го избегавам.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
Ми треба скоро година за да почнам да му верувам дури и година можи да е малку!
 
Член од
8 март 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ми е потребен совет за пуштање,видете во училиште до мене седи едно девојче кое го свиѓам и она мене ме свиѓа, е сега проблемот е кај мене јас како машко нели треба да почнам да се пуштам,ама јас кога ќе седнам до неа некако многу се срамам се плашам да не излезам како идиот и сл,ми треба совет како да се ошуштам пред неа,како да и се пуштам
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Многу сум комплицирана кога е во прашање социјализација, и од мое лично искуство а и од туѓи искуства комплетно имам изгубено доверба во луѓе а не сум тип што прави лице само да се вклопи у мнозинството ниту пак лесно поднесувам разочарувања кои сигурно би ги имала ако се дружам секојдневно така да имам само контакти на дистанца ништо повеќе.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Како и секоја вечита будала, со раширени раце. Подоцна, откако ќе се изгорам, имам некој асоцијален период, а после него - Јово наново.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom