Како ги прифаќате новите луѓе во вашиот живот?

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
Па вака ова е моето гледање на работава.
Мојот пристап го нареков позитивен а тоа значи дека сите нови луѓе кои по различен основ влегуваат во мојот живот ги прифаќам максимално позитивно и отворено но во секој случај претпазливо и безбедно, со секоја негова грешка му одземам поени од максимумот (на принцип на новите возачки) ако го потроши бонусот нема право на поправен и останува надвор од моето опкружување.
 
U

UnholY

Гостин
Зависи како тие ќе се постават пред мене...во основа сум повлечен и некомуникативен и не сакам многу многу да ширам познанства...секако дека нема да можам да прифатам некој што има тотално различно гледиште на работите,поинаков начин на размислување итн...сепак треба да има нешто што би ме приврзало за него не можам само туку така да го прифатам и да се отворам кон некого ...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сум прилично срамежлива,но сепак сум отворена со сите нови луѓе и не сум баш многу претпазлива,на кој што како му зборам,па затоа може и често го наебувам.
Како и да е, со сите се поставувам фино,коректно и најотворено што можам, иако да бидам искрена не изгледам така,ама тоа е веќе друга тема,срамежливост чуда прави.:tapp:
Ако некој од тие нови луѓе ме заебе,веднаш го бришам од листа на живи кај мене.Едноставно го игнорирам тој човек и одам понатаму.
Сакам да ширам познанства, дружељубива сум и срдечна, ама ме заебе ли некој - чао пријатно и адиос.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Толку сум отвотен према сите така да луѓето многу брзо се прилагодуваат на мене и јас на нив.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Епа по природа не сум срамежлива и сум доста дружељубива личност,така да многу брзо се стекнувам со пријателства и за многу брзо време се зближувам со луѓето.Тоа значи дека дека не сум многу претпазлива и премногу им верувам на личности кои многу малку ги знам.Тоа е навистина лошо и во последно време се трудам да бидам попратпазлива и да почакам малку време за да ги запознаам подобро тие личности.
Поради ова мое пребрзо зближување сум направила многу грешки и сум им верувала на луѓе кои не испаднале дека се такви какви што сум ги запознала на почетокот,односно какви ми се претставиле.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Никогаш не сум имал некоја посебна намера за ширење познанства.
Секогаш идело спонтано и во зависност од расположение.
Е кога веке ке запознаам некој,зависи од компатибилноста на нашите карактери,како понатаму ке се одвива односот,поточно дали воопшто ке продолжи.
Тоа се гледа од почеток.Може да се случи,во рок од еден ден,со некој да се зближам мноогу,и пријателството да остане засекогаш.Секако за тоа многу влијаеле и заедничките интереси,кои направиле да има многу муабет мегу нас.
Има случаи и кога требало повеке време,за со некој комплетно да ги отвориме картите,без разлика машко или женско.
Само секогаш,најбитна од се е спонтаноста.Никогаш не сакам нешто нафрлено,усилено...ни па ја го правам тоа.Just takes it as it comes...
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Близнаци во хороскоп ... многу сум отворена и комуникативна со луѓето, едноставно обожавам да бидам меѓу многу луѓе, различни карактери, нови познанства.
Секогаш се наоѓа некои од моите интереси да се поклопи со интересите на другата личност, а и многу лесно можам да преминувам од еден топик на друг ... лесно се запознавам барем на елементарно ниво со луѓето.
Сакам нови луѓе ... they make my day! :smiz:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Отворена сум за нови познанства и секогаш се трудам да бидам позитивна и насмеана.Но секогаш ставам граница до каде може да се оди со новите познанства,пред да преминат во другарство.Се случува да стекнам доверба во некој за многу кратко,додека има луѓе со кои се дружам подолго време ама не им верувам.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
се завси и какви се они..

но најчесто ок сум дружељубива комуникативна па ок ми иде се секој скоро што ке го запознаам:):)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Најпријателски се поставувам...со многу смеење,зезање и слично,се разбира доколку личноста дозволи и го прифати тоа,зашто има многу онака само се муртат и блеат наоколу...јас сум зависен од запознавање нови луѓе така да немам галје,сите што се фини и коректни спрема мене ми се драги и се дружам со нив :smir:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.703
Со стисната десна рака на новајлијата а со лева на појас каде што е ножот. За секој случај.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Со резерва на почетокот. По извесно време можеби ќе се отворам и ќе ги прифатам повеќе за да им кажам некој детал.
Во секој случај зависи колку од нив, толку од мене толку и до моментот.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
novite luge vo mojot zivot gi prifakam pozitivno...ama mnogu zavisi toa kako ke se postavat pred mene.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ги прифаќам пријателски секогаш,меѓутоа,тоа не секогаш останува за долго,зависи,може во почетокот кога сум ја запознала да ми се допаднала,но подоцна да ми се смени мислењето заради некои постапки на таа личност.
Некои луѓе не сакаат смеење,зезанции(ова и јас не сфаќам како може),кај некои не ми се допаѓа карактерот,и тоа пријателски на почетокот се претвора во строго службено,само едно здраво ако ги стренам,а некогаш ни здраво.
Ако личноста ми се допадне ми останува пријател,ја прифаќам целосно,се дружам.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Отворено и срдечно.
Им давам шанса на новите луѓе и никогаш нема да го сменам тоа иако се имам лошо заебано неколку пати... Ги сакам луѓето, не би била јас истата доколку почнам да гледам на сите со недоверба и доколку пресметувам на секое... Можеби би била така поразумна, но сепак...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom