Како ги препознаваме лезбејките?

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Бро, мн јак психолог си, како ме прочита баш вака, за ова се имам зачленето на форумов...
Значи не бранам никој ниту пак напаѓам, само ми е смачено од таквите ко тебе што не ѓи почитуваат општо луѓето, не зборам за лезбејки и педери. И одиме оффтопик, нечу више да се натегам за глупости....:facepalm:
уживај бе, еве ќе глумиме, ја ќе бидам затуцаниот сељак што не знае што збори, ти биди нешо као напреден open-minded bro ова-она.. мора да ја биде !!
ПС: Драги лезбејки, за повеке информации контактирајтеме по ПП...:X3:
контактирајте го пошто мене ќе ме потекува овде иначе.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Јас од мое искуство, имам сретнато два типа на лезбејки
Првиве се мушкасти, како со машки хормони, кратко шишани ги интересираат работи што и маживе...И претпоставувам се машкото во таа лезбејска врска.
Другиве се лигави премногу, женствени, бејби фејс, нежни, секси и незнам по кој основ не сакаат мажи додека дечки лудуват по нив зашто никад не би рекле да се лезбејки. Сум се дружела муабет со неколку такви и не ги разбирам зашто се лезбејки. Најверојатно премногу нежни се да поднесат машко да ги повреди и мислат да овака е полесно, барем така ми кажале, као машките се кретени што ќе ни се..:rolleyes: Мислам глупости.....

А иначе на никоја на чело не и пишува дека е лезбејка, и немаше да знам све дур не ми се пуштаа апла, и искрено напорни се.....
јас само од машкуданките иам сретнато, не знам кои се тие “другите, убави’’ што ги зборите овде, ама по тоа што сум ги видел мислам дека да личела на нешто- немало лезбејка да станува. :D
Имам исти одговор до двајцата. Лезбејките не одлучуваат да бидат лезбејки. Или се, или не се. Единствено ако се бисексуалки, може да одлучат да бидат со женски.
А Кукличка, ако веќе сакаш да ставаш етикети, ги има повеќе „видови“ на лезбејки :) И контра на тоа сите што мислат, нема „машко“ и „женско“ во лезбејска врска. И сигурна сум дека ни они не те сфаќаат зашто си стрејт ;)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Лезбејки незнам , али за педери за тројца сум прогнозирал со еден другар оддамна , и еве двајца веќе имаат дечковци а третиот кај и да е и он ќе се прикаже , и ке комплетирам кладба од 100 евра. :pos:
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
А Кукличка, ако веќе сакаш да ставаш етикети, ги има повеќе „видови“ на лезбејки :) И контра на тоа сите што мислат, нема „машко“ и „женско“ во лезбејска врска. И сигурна сум дека ни они не те сфаќаат зашто си стрејт ;)
Не би да навлагам во анализи какви типови на лезбејки има општо, не ме занима ;) Јас си кажав од мое лично искуство какви имам среќавано и упознато, или ми се пуштале по клубови...Незнам што замери во описот како јас ги имам запознаено.
И да, машкото во врската постои. Имаш погруба (машкаста) девојка со понежна во пар. За ова сум се уверила и лично..Не е правило но постои.
Никој не рекол дека можеш да преокренеш лезбејка, но од она што имам разговарано со нив, сум ги прашувала зашто сте со девојки? Ми одговарале: Зашто машките се груби, кретени никакви, погледни ги какви се, незнаат да те задоволат,незнаат како сака девојка,не се нежни, се гледаат само себе си. додека девојка на девојка ЗНАЕ КАКО! И плус стравот да не бидат повредени од некој дечко,полесно е со девојки...Немав коментар, нивни избор....
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не би да навлагам во анализи какви типови на лезбејки има општо, не ме занима ;) Јас си кажав од мое лично искуство какви имам среќавано и упознато, или ми се пуштале по клубови...Незнам што замери во описот како јас ги имам запознаено.
И да, машкото во врската постои. Имаш погруба (машкаста) девојка со понежна во пар. За ова сум се уверила и лично..Не е правило но постои.
Никој не рекол дека можеш да преокренеш лезбејка, но од она што имам разговарано со нив, сум ги прашувала зашто сте со девојки? Ми одговарале: Зашто машките се груби, кретени никакви, погледни ги какви се, незнаат да те задоволат,незнаат како сака девојка,не се нежни, се гледаат само себе си. додека девојка на девојка ЗНАЕ КАКО! И плус стравот да не бидат повредени од некој дечко,полесно е со девојки...Немав коментар, нивни избор....
Не замерив, чисто информативно беше.
Можеби така изгледаат од надвор, ама неможеш да знаеш како се понашаат позади затворени врати. Машкоданката може да е нежната. Немора да значи дека ако така изгледа, таква и е. Изгледот знае да лаже. И за лезбејки тоа е навредливо да ги прашаш или да констатираш такво нешто. Башка, зашто воопшто мора да се констатира кој е машкото? Две женски се. Која е таа потреба да се гледаат како нешто друго?
Јасно ми е тоа што сакаш да кажеш, ама тие што си ги прашувала во тој случај не биле лезбејки, зашто они не се со женски затоа што мислат дека машките се вакви или онакви (многу од нив не ни пољубиле машко во животот, како може да зборат дека се груби и кретени?), туку зашто неможат/не сакаат да бидат со машки, зашто не им се привлечни. Не затоа што некое машко ги повредило па сеа готово нејќам машки. Уште помалку зашто е полесно со женски. Има онакви лоши женски, што не ги интересира никој и ништо друго освен самите себе или кои не знаат како да сакаат, исто како што има и машки. Не се сите девојки мили и фини.

П.С. Не сите лезбејки ги мразат машките.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom