Како ги препознаваме лезбејките?

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Нели...како шо постојат педери така постојат и лезбејки.
Е како да ги препознаеме? А мажи? Се пуштате на цура и ви вика дека не е заинтересирана. Она ти била лезбејка. ( и тука обично иде онаа форана Сакаш жени?...оо па да видиш каква лезбејка сум јааа) :)
Шала на страна.
Добив инфо дека на форумов има доста лезбејки. Па ќе може и они да се вклучат у дискусијава покрај мажите (гејови и стрејтови).
-Дали лезбејките може да ги препознаеме по надворешниот изглед?
Викаат дека лезбејките у главном биле со кратка коса и дека биле мушкоданки. Нив ги викале БУЧ лезбејки. И јас мислев така. Секоја мушкоданка шо ќе ја видев си викав лезбејка оваа. Но ме поби една мушкоданка шо мислев дека е лезбоз кога ја видов рака под рака со убав дечко. Си реков...анти-шмек ми е ова размислување. Не мора да значи. Исто и обратно. Прекрасна девојка од глава до петици, бујни гради, добар задник, тенка става или со други зборови по скопски Добра пичкаа бе брааат! И ете ти другарчето ти вика...нишо брат заеби оваа....лезбејка е. Видов као се лапа со една плава у Колосеум. У такви моменти си викам...Зошто? А толку убава и створена за машко внимание а она лезбејка :)
Една моја другарка пред некое време била во Инди паб у Скопјево. За тие шо не знаат тоа е едно клубче кадешто претежно искачаат гејови и лезбејки. Другаркава појма немала за тоа си пиела пиво коа наеднаш и се пуштиле три цури од кои едната ја лижнала за увце демек да и шепне нешто. На ова другаркава им рекла фак оф бре кучки стрејт сум. А една од лезбејките рекла...СРАМОТА! :)
Е сеа не знам дали е мит или не ама слушам дека лезбејките тактички ловеле хетеросексуалки и ги убедувале да ја сменат сексуалната ориентација на начин што ќе ги вовлекуваат во лезбиски друштва.
Особено начекувале малолетнички коишто се у филм јас сум независна цура и се градам ко карактер. Па се решаваат лезбејкиве да им мачкаат очи дека машкиот полов орган познат и под името кур дека е лоша работа. И дека машките се гниди. И почнува филмот...биди лезбејка хани!
Сакам да дознаам нешто повеќе за лезбејките. Сакам да чујам од нив. Лезбејки...ве има на форумов знам! И бисексуалки. И мажишта...
Па споделете став, размислување...било што!
Шмек
 
M

marsovka

Гостин
Good luck шмеќеру со темава :)

Just a small warning for the womans : Живееете во село прекстено македонија, бојле да не се глупирате има да се покаете ќе ви се јави пола фудбал подфорум на профил.
Поздрав од Марс и мислете два пати пред да пишете нешто глупаво :)
едит: сите сме гледале порки зарем не знаете дека две жени коа се драпаат и лапаат се лезбејки пфффф ете како ќе ги препознаете
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Good luck шмеќеру со темава :)

Just a small warning for the womans : Живееете во село прекстено македонија, бојле да не се глупирате има да се покаете ќе ви се јави пола фудбал подфорум на профил.
Поздрав од Марс и мислете два пати пред да пишете нешто глупаво :)
едит: сите сме гледале порки зарем не знаете дека две жени коа се драпаат и лапаат се лезбејки пфффф ете како ќе ги препознаете
Е марсич...мораше да предупредиш :)
Па не заебаај. Глеаш дека сакам да ги шмекнам лезбејките на некој начин. Теее каква си. Лоша хетеросексуалка низаедна :)
Лезбејки...не обрнувајте внимание на Марс напаѓа. Уживајте си.
Фудбалери...мирни! :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
368
Поени од реакции
698
Е сеа не знам дали е мит или не ама слушам дека лезбејките тактички ловеле хетеросексуалки и ги убедувале да ја сменат сексуалната ориентација на начин што ќе ги вовлекуваат во лезбиски друштва.
Ова демек ко некој култ?! Не верувам во ова. Освен ако во прирачникот за лезбејки го пишува :)

Во 18+ филмовите научивме дека секоја девојка, можеби не е лезбејка, но е би. А Шмеки? ;)

И да има тука лезбејки, не верувам дека ќе се јават.

 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Абе и БИ да се...ќе дадат одговор! :) Супер.
Ќе се јават ќе се јават....ги чеша темава :)
Шмек (лезбиски)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
92
иии и мене ме заинтересира ова.Не знам како да препознаам лезбејка...не сум размислувала за ова,а може ги има околу мене:vozbud:
 
M

Mussolini

Гостин
баш би сакал да видам коо лезбејка прва ке скрши мразот и да напише нешто повеке за неа или за лезбејките општо и слично... :smir: :vozbud: чисто да видаме з`ш е поарно да си лезбејка отколку стрејт ама од нејна (лезбејска) перспектива :pipi:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Како ќе ја препознаеш .. наместо да гледа на машки меѓу нозете , таа гледа во градите кај женските ..
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Ај некој нека каже и како да се препознаваат педерите, има некаков pattern или...?
Неможам веќе истата грешка да ја правам!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221
Па тоа е лесно да се познае. Првин тоа се жени. После им се "пуштам" и ако ме кикнат - се лезбејки. Лесно е.
 
S

smart ass

Гостин
знам за бисексуалка јас се вриев со една другарка некој месец....после и реков дали сака да ја викне и другарка и....добив одговор дека она имала секс со нејзина другарка хаха... и Би тројка би убавина да ги гледаш како се шмекаат...затоа сакам бисексуалка за жена.

А за лезбејка е лесно...еве видете кога се поздравуваат чупиња млади и тоа посебно другарки имаме бакнежи,милувања...епа фати ја за гз случајно...онака и ако после некое време добиш реакција..повторно пушти друг сигнал па чекај одговор..ако би така...ондак сака...експериментирање:)

Ај некој нека каже и како да се препознаваат педерите, има некаков pattern или...?
Неможам веќе истата грешка да ја правам!
Педерите имаат кукест крст-они даваат уште еден основ за поделба на човештвото.

Инаку ти зарем за 2-3 недели нема пред да се фанеш па и да си во врска да Дознаеш дека имаш дечко со отечен чмар??

Провери му на компјутерот хистори на броузерот...капиш...и ако најдеш Gayromeo ком Ил слично дечкоти има ОТЕЧЕН ЧМАР!!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.052
Kantarion ulje, da go leci i da go podmacka, hahahaha!

Nego, temava za lezbejki, a niv nikade gi nema!!!

Zarem nema lezbejki na kajgana??
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.806
Поени од реакции
555
Една моја другарка пред некое време била во Инди паб у Скопјево. За тие шо не знаат тоа е едно клубче кадешто претежно искачаат гејови и лезбејки. Другаркава појма немала за тоа си пиела пиво коа наеднаш и се пуштиле три цури од кои едната ја лижнала за увце демек да и шепне нешто. На ова другаркава им рекла фак оф бре кучки стрејт сум. А една од лезбејките рекла...СРАМОТА! :)
Ти ова сериозно? :pos::pos::pos: Да не е муабет рекла казала или малце исфилуван :)))

Иначе, да, се препознаваат. Вториот прст на ногата им е подолг од првиот :pos::pos:
 

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.690
Поени од реакции
3.904
Викаат дека лезбејките у главном биле со кратка коса
Шмеки коа го прочитав ова ти ги напраив следниве фацки:
-.-:
веѓа
луто:
=пп
Ја ијам кратка коса, и последниот пат коа проверив стрејт бев.
цџз.

Како ќе ја препознаеш .. наместо да гледа на машки меѓу нозете , таа гледа во градите кај женските ..
Нема везе, и ја глеам у женски и коментирам ако некоја е убава или ако е надарена:)
Секако, поинтересно ми е машкото меѓуножие, ама ипак добра девојка е добра девојка и нема шо. :smir:

Како и да е, ја ијам чуено дека ако две девојки се у врска се облакаат исто или слично или имаат некој „знак„ на нив дека се у врска, пример исти алки/ланчиња и сл.
Е сеа, многу баш не верувам во ова, ама ај..
Инаку ијам другарка би, и нема теорија физички да ја познаеш.
Уз муабет ќе сфатиш дека се пали и на жени ама треба поише да разглабаш со неа..
Така да со среќа во препознавањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom