Како ви е поубаво - со кондом или без?

Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.933
Поени од реакции
1.477
Тоа е се убаво,но кој има толку пари да финансира кондоми низ годините.Некогаш не треба да се гледа параноично на работите :)
Ако нема кондом кеса од некој од маркетиве, и така ги даваат за денар или сл. :)

Шега на страна, заштита си е заштита, само сепак во право си, кога човек ќе живее заедно долго време, многу ќе му се фати цена за реализација на сиот тој секс за кој што се потребни сите тие кондоми за максимален можен процент на заштита. Ќе мора да се води некоја економија (ако е можно) и месечно поголема сума пари да се одвојуваат за кондоми, ама пак не е баш изводливо 100%...
 
Член од
29 март 2010
Мислења
19
Поени од реакции
2
ПОУБАВО - нормално е дека е без кондом но тоа треба да се прави само со личност која вистински ја познавате и долго време сте заедно и верувате еден во друг.
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Kako odgovor na temata bez kondom definitivno razlika nebo i zemja...

Ama rizik jak mila dusa pa nemojte da se igrate nego doterajte ga "kerima" sega imas kakvi ti ne kondomi ne ti ultra tenki ovakvi onakvi pa zadovolstvoto e tuka nekade a i psiholoshkiot efekt dokolku ne koristis kondom moze da ti go sjebe seksot a i zivotot posle seksot ako zakacis nesto....
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Поубаво се знае, немора ни да се прашува...без кондом :smir:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Со кондом послатко ми е а и побрзо свршувам и психички сум растеретен каде ќе свршам, прибрано си е инаку може да го шлакнеш некаде кај што не треба
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.849
Поени од реакции
12.322
Со кондом послатко ми е а и побрзо свршувам и психички сум растеретен каде ќе свршам, прибрано си е инаку може да го шлакнеш некаде кај што не треба
У реду, но понекогаш знае да се скине без да сетиш, може и да се скине баш кога ќе свршуваш...ват абаут дет...па да го шлакнеш каде не треба...уствари тоа не е кај што не треба, баш токму таму треба, но проблемот е дали си спремен за консеквенците ненадејни како производ на шлакнувањето кај треба/не треба локацијата...:nesum:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
У реду, но понекогаш знае да се скине без да сетиш, може и да се скине баш кога ќе свршуваш...ват абаут дет...па да го шлакнеш каде не треба...уствари тоа не е кај што не треба, баш токму таму треба, но проблемот е дали си спремен за консеквенците ненадејни како производ на шлакнувањето кај треба/не треба локацијата...:nesum:
Ми се има случено, е сега доколку и се плодни деновите има едни апчина Nor Levo ми се чини дека им беше името, всушност се само две и првото треба да се испие во рок од 24 часа од настанувањето на конфликтот а второто 24 часа после првото и не се многу скапи околу 700-800 денари
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.508
јас до скоро користев дурекс, арно ама на типката и се појави иритација, сеа не сун сигурен дали да пробам со друг кондом или да се префрлам целосно на без кондом
инаку без кондом е поубаво ама пократко трае
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Дефинитивно без !! Мммм шо поарно чуство е тоа ..
 

i5.

Форум Џедај
Член од
12 април 2010
Мислења
201
Поени од реакции
90
Не сум пробал,се надевам дека е без.:uvo:
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
ima edno devoj4e koe saka da ima seks so mene, go poznavam dobro, blisku ziveeme, znam i deka imala seks so nad 5 drugi lica... pa ne znam sto da pravam dali da koristam kondom ili ne... moznno li e da ima nekakva bolest taa?.. dajte nekoj sovet.. sto da pravam
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
ima edno devoj4e koe saka da ima seks so mene, go poznavam dobro, blisku ziveeme, znam i deka imala seks so nad 5 drugi lica... pa ne znam sto da pravam dali da koristam kondom ili ne... moznno li e da ima nekakva bolest taa?.. dajte nekoj sovet.. sto da pravam
Абе нема што совет ставај кондом и влагај :)
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Кога ебеш со кондом тогаш уствари го ебеш кондомот!?!БЕЗ,БЕЗ,БЕЗ......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom