Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не сум сеуште вработен, се уште студирам на факултет. Но земам некоја пара од freelance работење. И не, не одам на журки, не на такви на кои мислиш ...

Што е со прашањето за трака на левото рамо и сино капче? :nesum:
Добро кога ќе дипломираш ќе видиме кога ќе конкурираш за работно место дали ќе бидеш одбиен поради твојата сексуална ориентација.

Траката и капчето? Ти текнува на Еврите во Германија? Носите овде вакви?
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Фала богу еден разумен пост.

...
Само БОГ е разумен, Кој со надчовечка Љубов проба и пробува преку отелотворението на Неговата Мудрост (Исус Христос) да ги додирне срцата - и со тоа да ги трансформира перверзитетите - на хендикепираните од најразличен вид!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Само БОГ е разумен, Кој со надчовечка Љубов проба и пробува преку отелотворението на Неговата Мудрост (Исус Христос) да ги додирне срцата - и со тоа да ги трансформира перверзитетите - на хендикепираните од најразличен вид!
Значи и ти си уште еден бог... аман бе многу се намноживте овде, ако некој ден одлучам да сум верник ќе незнам каде попрво.

На кои хендикепирани од најразличен вид мислиш?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
епа гледаш како природата се поклопува...не прават деца,па ајде ко бруно за ајфон ќе купуваат деца од африка.

Значи согласно природата гејовите ги имаат сите права,кој им спори пердашење меѓу 4 зида...:toe:
Да им го кажеш истото на хетеро, но сексуално дисфункционален пар (дали жената не може да има деца, или таткото, или двајцата). Ама не гледам омраза кон таа група на луѓе, секогаш хомичите се тие што го кркаат.

Инаку сите тие разни влади од светот не би го одобриле посвојувањето деца од страна на вакви парови, ако тоа се крши со нормите на општеството. И би се забраниле такви процедури ако злоставувањето е доста честа појава кај вакви парови. Имаш статистики кои се вадени од социјалните служби чија ЦЕЛ е да пријават вакви случаи. А такви скоро и да нема кај геј парови. Како што реков и претходно, не мора да ме држиш за збор, имаш интернет, види си.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Vidi sega gej histijani? nemate ni poim sto znaci hristijanin!

Деби, има бивши гејови кои се разбудиле за Исус Христос, Го пуштиле Него на прво место во своето срце и денес се исцелени од нивната духовна хендикепираност!


п.с. Сите видови на хендикеп доашаат баш поради изгубената врска со Животопријатната Мудрост БОЖЈА, Која БОГ за спасение на сите ја отелотвори во Исус!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па то бе дете,нормално дека има огромна разлика,ама нема дискриминација.
Гејојте немат право на брак со мажи,ама и хетеросексуалните немат,така да законот е еднаков за сите, при што следува дека дискриминација нема !
Не, не е еднаков за сите. Според мене бракот е општествена и емоциноална унија меѓу две личности кои се сакаат. Како очекуваш некој што е геј да ја сака жената со која е во брак? Жената поради недостаток од страст во кревет ќе прибегне кон прељуба, а истото ќе биде и со машкото. И после сето тоа си носи последици, особено ако има деца. Семејството полека но сигурно станува дисфункционално.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
п.с. Сите видови на хендикеп доашаат баш поради изгубената врска со Животопријатната Мудрост БОЖЈА, Која БОГ за спасение на сите ја отелотвори во Исус!
А педофилите и гејовите од црквите по австрија и незнам ти уште каде и тоа свештени лица ја имаат изгубено Животипријатната мудрост божја?

Абе да не е од радијација случајно?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Само БОГ е разумен, Кој со надчовечка Љубов проба и пробува преку отелотворението на Неговата Мудрост (Исус Христос) да ги додирне срцата - и со тоа да ги трансформира перверзитетите - на хендикепираните од најразличен вид!
На еден мој врсник пред 20 сетина години Исус му го допре срцето али изгледа пресилно
Умре од инфаркт
Младо дете, весело, добро, кизнај шо му има згрешено на СОВРШЕНАТА МУДРОСТ И ЉУБОВ што така го отера во студен гроб...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Vidi sega gej histijani? nemate ni poim sto znaci hristijanin!
Не изгледа дека не знам, образувај ме. Зошто тогаш постојат толку геј христијани? Или спиеше цел живот па не знаеш?
 
S

smart ass

Гостин
Да им го кажеш истото на хетеро, но сексуално дисфункционален пар (дали жената не може да има деца, или таткото, или двајцата).
.

Е гледаш,има разлика,кај хетеро ориентираните имаме дисфункцијата!!

НО НЕ ГИ ИЗЕДНАЧУВАЈ СО ПЕДЕРИТЕ-нормално е да немаат деца:toe:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ееееее, не си фер. Ми ја издаде финтата :pos2:
Ја од февруари со почитуваниот чичко Лет дискутирам, и он цело време вика “Во Македонија има само еден педер“. “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Еден педер“ “Да. Во Македонија има само еден педер“

И така решив на прашање, да одговорам со прашање на кое веќе дал одговор... :tv:
хаха, па и јас се повторувам, поради нив, само гледам барем да изберам поинаква комбинација на зборови, да не изгледа онака, монотоно ... :wink:
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Значи и ти си уште еден бог... аман бе многу се намноживте овде, ако некој ден одлучам да сум верник ќе незнам каде попрво.
Јас не сум нити оддалеку БОГ Сèдржателот, туку една мала, недостојна и прилично незначајна клетка на Неговото Живо СЛОВО ( Исус Христос)!

На кои хендикепирани од најразличен вид мислиш?
Сите! И хетеросексуалните и хомосексуалните и ... Едноставно сите!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Јас не сум нити оддалеку БОГ Сèдржателот, туку една мала, недостојна и прилично незначајна клетка на Неговото Живо СЛОВО ( Исус Христос)!



Сите! И хетеросексуалните и хомосексуалните и ... Едноставно сите!
Па мојот пост се однесуваше на твојот предходен пост, не на некој пост од бог (ако случајно е на кајгана)

Сакаш да кажеш дека сите сме хендикепирани?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom