Каков шампон користите?

Кој шампон е најдобар според вас?

  • Pantene

    Гласови: 48 17,3%
  • Subrina

    Гласови: 17 6,1%
  • L'oreal

    Гласови: 55 19,9%
  • Nivea

    Гласови: 114 41,2%
  • Palmolive

    Гласови: 43 15,5%

  • Вкупно гласачи
    277

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Обично користам хед енд шолдерс ама ми се потроши пред недела дена и ме мрзи до продавница да претрчам и сега гагам некој од на мајка ми од камилица на алкалоид.
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
Јас користам претежно шампони за хидрација, од Revlon.
Имаат многу добри препарати, а исто и добри ефекти, лоша страна е што малце се поскапи:nesum:
Имаат колекции и за мрсна коса.
Ако стварно имаш проблем, не се мисли, најверојатно ке ти препорачаат,
шампон, маска, и прскалче.
 
Член од
29 мај 2008
Мислења
13
Поени од реакции
2
Да,во право си.На фризер ми ја мијат косата со subrina professional и дома користам Субрина ама не го дава истиот ефект.Зато треба да почнам да си купвам од кај мојот фризер шампон,а не од супер маркет.И плус Нивеа или било кој друг шампон и општо марка не е истиот и кај нас и во странство.За нашиот пазар посебно се произведува,со помал квалитет.Ова од лично искуство.



Majka mi drzi flizerski salon i koristi najevtin sampon koj sto go prefrla vo shishe od subrina:pipi:.Inace vo nikoj slucaj ne se isplaka da trosi po najmalku 600 den. dnevno samo na samponi.Dosega nikoj ne primetil :helou:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.542
Поени од реакции
1.779
пантен е најдобар, но не овој овде кој се произведува во унгарија,туку тој од англија.
после миење на коса со него вие сте неверојатно сексииии
и прекрасно мириса
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
29
Поени од реакции
6
хммм па ја у последно време само пантен користам и шампон и регенератор,регенераторот е супер него од секогаш го користам ама после миенје со пантен шампонот ако не ставам и регенератор косата ми е сува и тврда:toe:чудно
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
мене најубав ми е Schauma кафеавиот..мириса прекрасно и косата ми е неверојатно мека и убава едноставно..шо знам највише ми одговара до сеа овој:wink:
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
Head & Shoulders inaku toa deka ne se istite kaj nas i vo stranstvo da apsolutno e taka probav Nivea ama e sh*t mada subrinata e super
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
па веќе подолго време шаума од киви најмногу ми одговара
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..палмолив...барем мене ми прија мн ...а регенератор користим од лореал ..добар е =)
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
имам пробано какви не шампони ама Wash & go ovoj nekako najveќе ми одговара а регенератор моментално Shauma
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
скоро секаков имам употребувано а сега последно што користам е shauma
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Го користам Elsive na Loreal супер е задоволна сум исто така и маска за коса од Loreal жолта боја што се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom