Каков мобилен користите во моментов?

Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Samsung Galaxy Ace- Супер телефонче користи 2.3.3 Андроид оперативен систем со 800MHz процесор, 5 МП камера со ЛЕД сијаличка, за жал не е 3Г.
Вклучувајќи го фактот дека не е 3Г супер телефонче е некаде пред 20 дена ја симнав ГТА 3 без проблем ја цепа:)
Другарче ме интересира како е со RAM-от..и секако батеријата при нормално користење. :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.298
Уште ли ви се интересни мобилниве телефони?
--- надополнето: 28 јануари 2012 во 18:10 ---
Уште ли ви се интересни мобилниве телефони?
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312


во 21ви век со ова,исто ко со нинтендо во 90тите!

Цел свет го играа 10 години порано од нас :)))))
 

Waffen ss

[Finest Сasual Dating Authentic Damsels]
Член од
29 ноември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
9
HTC wildfire сега засега е добар, да соберам некој денар повеќе ќе земам друг HTC
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
P

Princ

Гостин
Кое моделче на ХТЦ е ова и од каде го зеде?

Meне за Desire S од One ме ставија на waiting list, ко Ферари Енцо да купувам :tapp:
Evo 3D е тоа.
Како бе те ставија на листа за чекање за Desire S? Тој модел ако го немаат, кој ќе го имаат :/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Evo 3D е тоа.
Како бе те ставија на листа за чекање за Desire S? Тој модел ако го немаат, кој ќе го имаат :/
Го немаат бе стварно и тоа у сите можни салони ѕвонев и никој не се јавува, ми се јавија само во главната зграда :pos: Ќе им стигнела пратка следниот петок и ми рекоа као ќе ми чувале еден :tapp:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Кое моделче на ХТЦ е ова и од каде го зеде?

Meне за Desire S од One ме ставија на waiting list, ко Ферари Енцо да купувам :tapp:
:pos:
Моделот е тој што го кажа Принц - не е купен од кај нас денес ми стигна од Странствија гланц нов.... го почекав доека стигни малце(тоа процедурите стандардни) ама сигурно за побрзо бидна работата отколку што ќе чекав кај нас.... настрана што го нема по операториве - тоа друг муабет е !!
Значи добра зделка сум направил :icon_lol:
ќефои сум :cool:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Имам Samsung Wave S5330 и Nokia E75, ама утре изгледа Nokia-та ќе го менувам за Xperia X8 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom