Каков мобилен користите во моментов?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.214
Поени од реакции
13.981
Толку технологија собрано у еден уред и толку профи изведено, страшно е тоа што поседува поко X3. Се мислев да го земам F2 прво, сакав амолед, Али го ставив еден до друг со икс 3 и немаше некаква разлика, екранот е одличен. Не ми се даваше 9 илјади плус за некој гимик како поп ап камера па си го земав икс3. Досегашните импресии ми се дека звучниците се одлични, таков звук од мобилен немам слушнато. Брзината страва плус кога ќе упалиш 120 херци рефреш рејт, камерата одлична, толку многу опции за сликање немам видено до сега. Полнење батерија од 38 посто до 100 за помалце од 40 мин. Телефонов вреди за секој денар, кој сака да зема нека не се мисли два пати.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.540
Толку технологија собрано у еден уред и толку профи изведено, страшно е тоа што поседува поко X3. Се мислев да го земам F2 прво, сакав амолед, Али го ставив еден до друг со икс 3 и немаше некаква разлика, екранот е одличен. Не ми се даваше 9 илјади плус за некој гимик како поп ап камера па си го земав икс3. Досегашните импресии ми се дека звучниците се одлични, таков звук од мобилен немам слушнато. Брзината страва плус кога ќе упалиш 120 херци рефреш рејт, камерата одлична, толку многу опции за сликање немам видено до сега. Полнење батерија од 38 посто до 100 за помалце од 40 мин. Телефонов вреди за секој денар, кој сака да зема нека не се мисли два пати.
После празнициве ќе го земам, пиши ако приметиш уште нешто, без разлика дали негативно или позитивно.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
209
Поени од реакции
277
Толку технологија собрано у еден уред и толку профи изведено, страшно е тоа што поседува поко X3. Се мислев да го земам F2 прво, сакав амолед, Али го ставив еден до друг со икс 3 и немаше некаква разлика, екранот е одличен. Не ми се даваше 9 илјади плус за некој гимик како поп ап камера па си го земав икс3. Досегашните импресии ми се дека звучниците се одлични, таков звук од мобилен немам слушнато. Брзината страва плус кога ќе упалиш 120 херци рефреш рејт, камерата одлична, толку многу опции за сликање немам видено до сега. Полнење батерија од 38 посто до 100 за помалце од 40 мин. Телефонов вреди за секој денар, кој сака да зема нека не се мисли два пати.
поп ап не е гимик. Поп ап е ствар. Нема подобро нешто од чист екран амолед.

не е само тоа 9к плус, снапдрагон 865 дупло побрз е, ufs 3.1, 686 сезнор вс 682,
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.214
Поени од реакции
13.981
поп ап не е гимик. Поп ап е ствар. Нема подобро нешто од чист екран амолед.

не е само тоа 9к плус, снапдрагон 865 дупло побрз е, ufs 3.1, 686 сезнор вс 682,
Све разбирам али кога ќе тргнеш тоа настрана X3 е боље value за тие пари. За некој што не игра игри не му менува ништо како мене, сведено ми е што процесор врти. А за камерата, гледав споредба на сликите баш кај двата телефони и боите на X3 делуваат поприродно од тие на F2. А за камерата не ми менува што се гледа, се е навика.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.546
Поени од реакции
2.640
Samsung Galaxy s10 plus NOTE 5G (Редок примерок во МК)
Ѕверотиња иако ќе се продава оти сакам S 20 Note ultra 5G со снапдрагон


Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom