Каков мобилен користите во моментов?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Da imaa drugo ime telefonive bi kostale daleku poveke
И алкател ги брендира, оригиналното име им е TCL

It primarily sells its products under the TCL brand name in Africa, Asia, Australasia, South America and Russia, under the Alcatel brand in Europe (excl. Russia), and under the RCA brand in North America.[17]
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
Pred Idolot imav 995 ka nemam za sto da se pozalam
Ајде бе не збори глупости, 995 и 991 се најголемо срање у боја.... тоа ти е бижутерија, има екран, свети, така и личи на телефон..... најглуп телефон.... Еднаш користев алкател, и никогаш повеќе ако сака нека биде најпродаван и најпосакуван ама алкател никогаш... Сеа се префрлив на ХТЦ и презадоволен сум
Kolku sto gledam I citam name net,mnogumina she popalija po iphonite a ustvari ne se pokazaa voopsto dobri
Sekoj vtor oglas e deka se prodava iPhone
Imam nekolku luge sto go imatt idolot I site se prezadovolni
:)
Не трескај и ти глупости, само го хејтате.... кога би ми била чергата моментално да си дозволам ајфон 5с, одма би зел и било кој телефон би го дал за тој ајфон.... Мал, практичен а дупло побрз и појак телефон од било кој друг. Ќе споредувате ајфон со алкател.... баби и жаби
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Ајде бе не збори глупости, 995 и 991 се најголемо срање у боја.... тоа ти е бижутерија, има екран, свети, така и личи на телефон..... најглуп телефон.... Еднаш користев алкател, и никогаш повеќе ако сака нека биде најпродаван и најпосакуван ама алкател никогаш... Сеа се префрлив на ХТЦ и презадоволен сум

Не трескај и ти глупости, само го хејтате.... кога би ми била чергата моментално да си дозволам ајфон 5с, одма би зел и било кој телефон би го дал за тој ајфон.... Мал, практичен а дупло побрз и појак телефон од било кој друг. Ќе споредувате ајфон со алкател.... баби и жаби
како можеш да го споредиш 995 со 991 кој нема ни 200 мб рам и да го речеш срање? Телефонот на времето беше еден од подобрите телефони кои можеа да се најдат за малце пари, дури и сега имаш поддршка на Xda developers за најнови ромови итн. Го имам веќе 2 години и ниеднаш не сум се пожалил од него
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Спонг-што хтц користиш?сакам да се подновам со некој од овие модели,па сакам навреме да се информаирам пред да земам
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Спонг-што хтц користиш?сакам да се подновам со некој од овие модели,па сакам навреме да се информаирам пред да земам
Зависи колку буџет можеш да си дозволиш оти ХТЦ се познати како скапџии инаку моделите од 6хх па нагоре се добри .
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.648
Поени од реакции
11.644
LG - L70 - D320N motherfuckers, најбитно има јако светло како рефлектор, ако ти падни туфка додека моташ џоинт во темница со светлото ќе најдеш уште три други :cool:
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
Спонг-што хтц користиш?сакам да се подновам со некој од овие модели,па сакам навреме да се информаирам пред да земам
Земав htc desire 610, на доплата во ВИП со 9500, и за тие пари сум ептен презадоволен, имам 4g интернет, телефонот е предобар, не се лажи со попустите на алкател.... ако земаш земај HTC desire610 па нагоре.... Desire ти е средната класа на ХТЦ, али ако можеш да си дозволиш HTC one ili HTC m8 би било предобро за тебе, гарантирам... За 610 ќе ти кажам дека незнае што е кочење, батерија се знае 1 ден, камера предобра, јак звучник, и ептен ми се допаѓа изгледот на ХТЦ.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Користам lenovo A880, па би сакал ваше мислење за истиот................
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Кај мене од колено на колено се пренесуваат мобилните, али во обратна насока, децата ко ќе се иживеат и заситат од некој модел, земаат понов а мене ми даваат старите, денес “наследив“ Samsung Omnia 7 и ме бендиса на прв а богами и втор поглед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom