Каков мобилен користите во моментов?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Вие што го имате, како сте задоволни од Sony Xperia P-то? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Добар е,малце батеријата е послаба,меѓутоа зависи колку го користиш,иначе е топ :)
Како послаба? Ако го пунуш секоја вечер, тоа е нормално за речиси секој смартфон... Лошо е 2 или 3 пати дневно да го пуниш :)
 
A

Avenger99

Гостин
Како послаба? Ако го пунуш секоја вечер, тоа е нормално за речиси секој смартфон... Лошо е 2 или 3 пати дневно да го пуниш :)
Епа зависи колку висиш на телефонот на 3г или wi-fi,мене ми треае 1 ден
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Епа зависи колку висиш на телефонот на 3г или wi-fi,мене ми треае 1 ден
Како и сите смартфони значи... :)
Се' уште не сум запознал корисник на смартфон кој користи интернет/синхронизација/социјални мрежи и е задоволен од батеријата :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Како и сите смартфони значи... :)
Се' уште не сум запознал корисник на смартфон кој користи интернет/синхронизација/социјални мрежи и е задоволен од батеријата :)
И нема да има некој задоволен. Многу брзо се троши батеријата на сите смарт мобилни. Мојов Алкател ОТ 995 за еден ден се троши, секоја ноќ го полнам ако не работам ништо, или нешто ситно. А ако цел ден работам на него, тогаш едно 2-3 пати сигурно би го полнел. Всушност и се има случено тоа. На другар Самсунгот (незнам точно кој) исто како мојот. На друг другар HTC-то, баш исто како мене и он се жали. Чаре е една цигла да се земе, па и да гњуриш со нејзе батеријата недела дена ќе ти трае.

Туку, ај да не останам покус

 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Спас за батеријата ви е да си купите резервна и да си ја носите со вас :)
 
A

Avenger99

Гостин
Како и сите смартфони значи... :)
Се' уште не сум запознал корисник на смартфон кој користи интернет/синхронизација/социјални мрежи и е задоволен од батеријата :)
Татко ми имат Sony Xperia T,на него му траеше батеријата 5 дена :D
 
Член од
5 март 2011
Мислења
844
Поени од реакции
825
Како и сите смартфони значи... :)
Се' уште не сум запознал корисник на смартфон кој користи интернет/синхронизација/социјални мрежи и е задоволен од батеријата :)
Jas sum zadovolen od lg e400 na internet tera i do dva dena a bez nego mi tera nedela dena najozbilno iznenaden duri jas od iskustvoto na drugite so smarttelefonite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom