Каков мобилен користите во моментов?

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
ваков, презадоволна сум... Samsung S7350

by the way да не знае некој сајт за симнување екстри за Самсунг... као теми, игри... итн итн

Со здравје да го користиш ... иначе за стварчици побарај ТУКА или ТУКА или на чичко Google
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако го имаш ова, мислам дека му фали (при видео разговор, дали тоа е 3г, не знам-не сум многу информисан за тие технологии) повисока резолуција. Можда зависи и од пропусната моќ на уредот или пропусната моќ на самата технологија.:toe:
Види, самото 3Г има определена брзина и не може да пропушта видеа со поголема резолуција.

Кога јас на мојот телефон пробав разговор со задната камера (2 мегапикселна), имаше премногу сецкање и лагување при видеото кај другата страна :)

Како и да е, според мене, видео разговорите се тиње иновација и не верувам некој премногу да ги користи. Освен за да покаже околината, пример ако е на Шапка или слично...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Види, самото 3Г има определена брзина и не може да пропушта видеа со поголема резолуција.

Кога јас на мојот телефон пробав разговор со задната камера (2 мегапикселна), имаше премногу сецкање и лагување при видеото кај другата страна :)

Како и да е, според мене, видео разговорите се тиње иновација и не верувам некој премногу да ги користи. Освен за да покаже околината, пример ако е на Шапка или слично...
Да, премногу голем лаг. Да играв Кантер 5 пати ќе ме упукаа.
Затоа чисто онака го испробавме, ради интересно :)
Плус има и други недостатоци.
Незгодно е значи ако си женет за у канцеларија, а имаш колешки, за оние кои продаваат коли преку оглас, за изјавување љубов преку жица, кои издаваат соби на туристи и така...слични ситуации :smir:

А за сериозно, односно на темата, освен за разговор на поголема далечина, што знам, за... и мене ми се чини преуранета инвестиција. Сега за сега.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Sony Ericsson w595i!многу си го сакам телефончето и не го менувам додека не исцрка скроз на скроз!:toe:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
momentalno koristam k510i ama mislam nov da kupamhttp://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.mercadolibre.cl/jm/img%3Fs%3DMLC%26f%3DCAT_15601.jpg%26v%3DE&imgrefurl=http://articulo.mercadolibre.cl/MLC-10575615-vendo-sonny-ericsson-k510-movistar-35000-_JM&usg=__LFn5cbjcDQiN0bOY9acovFGDfDE=&h=280&w=280&sz=11&hl=en&start=5&sig2=Em4iFUKZ7bfyeoDyc2PuSA&tbnid=ulCUmEytqUTKIM:&tbnh=114&tbnw=114&prev=/images%3Fq%3Dsonny%2Bericsson%2Bk510i%26gbv%3D2%26hl%3Den%26safe%3Dactive&ei=2It8Sq79F9ThsAbFlfz8Ag

momentalno koristam sony ericson k510i ama mislam da kupam nov
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.966
Sony Ericsson G502i
Да те прашам каков е Сони Ериксон Г502 зато што јас за 5-6 дена треба да го купам па дека ти го имаш каков е има ли вдео и други работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom