Каков компјутер имате?

Член од
19 октомври 2019
Мислења
25
Поени од реакции
13
До пред некое време имав десктоп intel i5, 8gb ram и nvidia gt 740 со 500gb хард диск.
Па сега пак се вратив на Macintosh, имам Macbook Pro Early 2015 Retina дисплеј со SSD. Неверојатно брз.
За него еве specs:
Intel dual core i5 3.1GhZ turboboost
8gb ram
intel iris 6100
128gb SSD
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
2.788
Поени од реакции
2.275
И ја цело време црни компјутери иам, ама со бели монитори до скоро, сеа веке и мониторо ми е црн...:D
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
2.788
Поени од реакции
2.275
Мислиш за куќиште ?! Да за жал црн е со скриено со белаSent from my iPhone using Tapatalk
Па добро е, добро е. Џабе ке ти беше таа конгигурација у не-црн компјутер. А гледам и џојстико ти е црн така да одлично ;) Треба да частеш :D
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
48
Gigabyte GTX1660
Ryzen 5 2600
Asus Tuf B450M-Plus
T-Force Vulcan Z16GB 2X 8GB
napojuvanje coler master 750W

:)
 
Член од
3 март 2013
Мислења
280
Поени од реакции
326
78669462_2538983166331269_6391001698264940544_n.jpg
пресно напраена буџет конф
и3 8100
рх 580 4гб
2х8 гб рам
600 ватно напојување
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
9 јануари 2015
Мислења
155
Поени од реакции
121
Што ,,машина” има тоа внатре ?


Sent from my iPad using Tapatalk
CASE:Cooler Master Cosmos II
MB: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
CPU: Intel Core i7-8700K
Liquid Cooling CPU: CORSAIR Hydro Series H115i
RAM: 16GB(2 x 8GB) HyperX Predator Black 3333MHz DDR4 CL16
HD: SAMSUNG 1 TB 960 EVO NVMe M.2 + SAMSUNG 256 GB 960 EVO NVMe M.2
GPU: ASUS ROG STRIX GTX1080TI GAMING 11GB OC Edition
SOUND CARD: ASUS Essence STX II
PSU:CORSAIR RM1000X 1000W 80 PLUS GOLD
 
На врв Bottom