Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Абе шо е финтата, имам надминат лимит
брзината ми е неверојатна, ццц...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Денес сум изненаден, нешто претераа :pos:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Во Струмица каков е интернетот на ТК ,бидејќи сакам да се префрлам кај нив ?
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
TELEKABEL E NAJSKART INTERNET VEKE EDVAJ CEKAM DA ME PUSTAT NA ONNET VEKE ZEMAV OPREMATA NEMOZAM DA GI GLEAM OVA TELEKABEL SMRDLIVIVE SEKOJ DEN PO 300-500 kbps A NAVECER DEMEK JA ZGOLEMUVAAT PREKU K ZA NAVECER KOA NEMOZE COEK STRANA PREKU DEN DA OTVORI !!!! MOJ SOVET E NA SVE DA PUSTITE NET SAMO NE NA TELEKABEL POSO SE NAJSKART VEKE !!! OVA OD ISKUSTVOVO DO DENES VI KAZUVAM !!!!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
фора за корисниците на кејблтел...НИКОГАШ НЕ ПРОВЕРУВАЈТЕ СОСТОЈБА НА СМЕТКА...пошто при логирањето ваљда се праќа податок дека сте се логирани за да ви врати колку даунлоад сте направиле, и тогаш ви крати од брзината....барем јас сум приметил дека така се дешава...иам 10 гига даунлоад, сум направил 20 ама не сум проверил сметка, а нетот лета...влегов да видам како иде, до кај сум со даунлоадот и тогаш ми се намали брзината...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
TELEKABEL E NAJSKART INTERNET VEKE EDVAJ CEKAM DA ME PUSTAT NA ONNET VEKE ZEMAV OPREMATA NEMOZAM DA GI GLEAM OVA TELEKABEL SMRDLIVIVE SEKOJ DEN PO 300-500 kbps A NAVECER DEMEK JA ZGOLEMUVAAT PREKU K ZA NAVECER KOA NEMOZE COEK STRANA PREKU DEN DA OTVORI !!!! MOJ SOVET E NA SVE DA PUSTITE NET SAMO NE NA TELEKABEL POSO SE NAJSKART VEKE !!! OVA OD ISKUSTVOVO DO DENES VI KAZUVAM !!!!

Незнам.. али ја имам проблем последниве 5 дена... преку ден е ептен слаб нетот максимум до 500 иде..и ова е кај сите корисници што се во Ново Лисиче ,за другите незнам ... Се надевма ке се среди набрзо..

А инаку не сум имал никаков проблем до сеа ,ова од претходно што го спомнав је најлошото што ми се случило во овие 2 години колку што на ТК...Од се друго сум презадоволен. од брзина,стабилност тех подршка . :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Па бавно и страни се отвараат и doenload-от вчера слаб ми беше ептен.
И не само после 12 туку и пред.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Јас овие два-три дена симнувам и со мегабајт во секунда, никогаш не сум имал ваква брзина. Ама изгледа нешто средуваат, затоа имате проблеми.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Јас овие два-три дена симнувам и со мегабајт во секунда, никогаш не сум имал ваква брзина. Ама изгледа нешто средуваат, затоа имате проблеми.
Лесно ќе провериме дали симнуваш со 1 Mbps. :)
Отпакувај ги двата фајла, http://rapidshare.com/files/202617043/cable_speed.rar, после активирај го Brzina.bat. Види што пишува кај QoS max downstream bandwidth и QoS max upstream bandwidth или направи скриншот.

И не се чудeте што е споро последниве неколку дена, сигурно приметивте дека бројачот не им чини, сите цицаат. :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Чоек, врати се една страна наназад и увери се.

Не знам што ќе кажеш на ова

 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Чоек, врати се една страна наназад и увери се.

Не знам што ќе кажеш на ова

Овие мерачиве некогаш вадат луди резултати, и јас имам еднаш извадено 30 Mbps, ама тоа е само фиктивна брзина, зашто модемот ми беше ограничен на 6 Mbps. Пробај го тоа што го пишав погоре и ќе видиш на колку ти е ограничен модемот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom