Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Едноставно.
Ти имаш неограничен трансфер, т.е. не доплаќаш, ама после 10 гига ди намалуваат брзина :pos:
Да беее :vozbud: Ич не ми текна на тоа... Изгледа Трифун е крив зашто почнав малце порано да го славам :vozbud: :pos: :cug:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ќе може ли да ми кажете дали ваквиот интернет е добра? Зашто имам во план да ставам нет од кејблтел
Сега иомам соло 3 од он нет и се двоумам за овој пакет или дуо 10гига што е


Кeјблтел Екстра (Extra)
А ти го виде ли Топикот за КејблТел ?? :)

Ако ова ти је единствена солуција стај од КејблТел .. иначе тиња се..
Ако си во можност стај си од Телекабел за 500 денара..
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
просто се чудам на сликите за вашата брзина на нетот. јас до сега (корисник ~месец) немам видено брзина повеќе од 500кбпс (и тоа е премија), пошто во најголем дел е 128 кбпс, не само јас туку и дечките од истата зграда
незнам што е проблемот а и дали се нормални овие од телекабел, нека си ги средат малку мрежите у пм :vozbud:
еве ја мојата моментална брзина - и ова е малку поголема од вообичаената
sranjeodnet.JPG
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Проблем со телекабел огромен пинг .. слаба брзина од 200к. на спид тест..Се јавувам кај типот ми вика имаш уплоад. да не ти е вирус..
И ке беше у право типот од техичка ,.само доколку и уште 3 ца други другари не го имаат потполно истиот проблем..

Некој друг со сличен проблем во моментов??
Ова е во Ново Лисиче ....
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Некој друг со сличен проблем во моментов??
Mi smrdi deka e do Mtnet neso poso gi gleam na skajp grupno mi pagjaat pa posle nekoe vreme pak ke se pojavat tie so znam deka se na Mtnet.Brzina imam ali mnogu nestabilno...edvaj mi pomina testov na speedtest...za Centar e ova.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Кај мене немаше ни интернет ни телевизија од околу 10 сабајлево.. според тестов, изгледа ги средиле малите проблеми од претходните неколку дена:

 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Не јас немам проблеми со брзината,конекцијата...на интернетот од Телекабел.Тука во Центар се си е во ред сега незнам за другите општини.
:salut:
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Добро шо е работава, денес гледам ме намалиле на 256/128 а немам некој даунлоад праено месецов, докај 5Гб ако имам потрошено, идам да проверам трафик бројачов нема податоци за фебруари??? И нормално телефонов за подршка е нонстоп зафатен
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Добро шо е работава, денес гледам ме намалиле на 256/128 а немам некој даунлоад праено месецов, докај 5Гб ако имам потрошено, идам да проверам трафик бројачов нема податоци за фебруари??? И нормално телефонов за подршка е нонстоп зафатен

Да .и кај мене го нема бројачот.. иако брзината ми е сосема нормално добра..
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86


БРЗИНАТА Е ОЧАЈНО ЛОША ДЕНЕСКА.. КО ДА СУМ ЛИМИТИРАН НА 300К..ИАКО АПЛОУДОТ МИ ЈЕ 460.. НИ ВО ТЕЛЕКАБЕЛ НЕЗНАЕА ШТО Е РАБОТАВА..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Јас сум на Кејблтел и доста е добар.Помалку скренува мсн-во на моменти ама ок во целина се е супер.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Ммм има ли некој што е сега конектиран на Телекабел?
Дали до таму е што немам интернет, до Центар околинава или кај мене нешто проблем за да знам... :/

На телефон нормално не можат да се добијат :tapp:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ммм има ли некој што е сега конектиран на Телекабел?
Дали до таму е што немам интернет, до Центар околинава или кај мене нешто проблем за да знам... :/

На телефон нормално не можат да се добијат :tapp:
Прво..види дали имаш телевизија..
Второ.. ако имаш телевизија.а немаш нет провери дали си платила тоа сметката за прошлиот месец пошто денес исклучуваа...:)
Трето имаат нови броеви ама валјда ги знаеш.. а ако не го знаеш овој е.. 026121612 и биди упорна..

Четврто и ја имам некои проблеми со нетот.. споро је преку ден.. овие 3 дена претходни е така.. и бројачот нивни не им работи.. не дека мене тоа ми значи..ама ипак ,проблем некој има.. а кој е :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom