Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.584
Поени од реакции
7.369




Ova kopanjevo izglea ima efekt, segde okolu 4Mbita mi dava speedtest samo mi e cudno zasto so Njemacka e vaka sporo a duri i Pariz koj uvek daval slab skor sega e bolji od Frankfurt.:toe:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Ova kopanjevo izglea ima efekt, segde okolu 4Mbita mi dava speedtest samo mi e cudno zasto so Njemacka e vaka sporo a duri i Pariz koj uvek daval slab skor sega e bolji od Frankfurt.:toe:
Za sreduvanje ke se sredi kaj site, ke se rastereti mrezata. No zasto meris nadvor od Makedonija, tuka meri i ke vidis sto ke ti kaze pisatelot :).
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Za sreduvanje ke se sredi kaj site, ke se rastereti mrezata. No zasto meris nadvor od Makedonija, tuka meri i ke vidis sto ke ti kaze pisatelot :).
Ти симнуваш работи од Македонија и сурфаш само на сајтови хостирани тука? Дека ние останатите симнуваме од сервери и луѓе од Западна Европа/Северна Америка :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Џабе ги испофаливме, денеска пак е усран нетот...
 
Член од
12 август 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
Телекабел во Маџари е моментално најлошиот интернет што може да се добие во Скопје. Едвај чекав да пуштат интернет сигнал и навака за да се префрлам на нив, зашто имав лошо искуство со т-хоум. Меѓутоа некој стана алчен (читај телекабел) па приклучуваше многу претплатници без да инвестира во ширење на мрежата. Tака сега недај боже да ви текне да отворите клип на јутјуб после 18ч.

Како и на некои од вас и мене ми беа кажувани лаги од типот „од идниот петок“ ама тој петок никогаш не го дочекав, па решив, како и некои мои пријатели да се префрлам повторно на т-хоум и да добијам екшли интернет за парите што ги плаќам.

Вакви фирми како телекабел треба да бидат казнети од муштериите поради катастофалната услуга која ја нудат. I took my stand!
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Телекабел во Маџари е моментално најлошиот интернет што може да се добие во Скопје.
Вакви фирми како телекабел треба да бидат казнети од муштериите поради катастофалната услуга која ја нудат. I took my stand!
Druze se soglasuvam so tebe sto i da prasas odgovor e petok naravno. Nema da bide kaznet od musteriite bidejki site ne go delat tvoeto i moeto mislenje okolu telekabel, ima mesta kade sto internetot e dobar i normalno koj ima dobar net nema da se buni. Taka da tie koj se od petok ke si pricekaat, megu tie koj cekaat sum jas. Veke 7mi petok e ovoj sto cekam, ali nema vrska go imam celoto vreme pred mene za cekanje.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.066
Поени од реакции
1.323
Еј има ли некој УСБ драјвер за Motorola SBV4200E модемот?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Убедливо најлошо во последниве 2 години, потребно е 3-5 минути да отвори некои страници од надвор, а нашиве околу 1 минута. Youtube клип од 5 минути го чекам веќе 45 минути и уште не доснимен.







 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Убедливо најлошо во последниве 2 години, потребно е 3-5 минути да отвори некои страници од надвор, а нашиве околу 1 минута. Youtube клип од 5 минути го чекам веќе 45 минути и уште не доснимен.








Тиња е и кај мене, не до толку, ми отвара сајтови..Али YouTube, некој друг сончев ден :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Ne vikaj taka samo so zborev to tehnicka utre ke se sredele linkovite navodno, ali toj em go mrzese da zbori, em 10 min na linija proveruvase, mora da e tesko da proveruvas kolkava brzina ima korisnik. Ali ne se sekirajte ke se opravi :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom