Какво кафе пиете и каде го прават највкусното кафе?

~ Everything.you`re.not

Salvatore`s girl
Член од
8 април 2012
Мислења
106
Поени од реакции
421
Турско, јако, без шеќер и голема шоља ( само то може да ме освести ) ; нес поретко - онака си правам од досада , без или со многу малку млеко ; а по кафиќиве најчесто макијато - исто без шеќер :D
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Нескафе, ова турсково ич не ми се свиѓа исто како да не сум пиел кафе:)
 

Hedera

Noxious
Член од
20 јуни 2012
Мислења
91
Поени од реакции
84
Не пијам кафе (оффтопик ама тоа е) штом издржав студентски денови без него, можам цел живот (искрено ми смета на организам било каков пијалок кој содржи кофеин)
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
на работа пијам еспресо или ладно макијато во голема шолја (да ме дигне :D) а дома ретко пијам (освен ако се најде некој да ми направи ;))
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Не пијам кафе ама кога им правам на мојте дома лижнувам од кафето :pos:

А некогаш сакам едно нескафе со млеко она измутено да е и доста кафе да има баеѓи :) но кога сум со друштво едно макијато колку за во моабет инаку слабо пијам кафе скоро ич
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
„Аурата на доброто кафе кај некои луѓе поттикнува чувство на релаксираност, додека пак кај некои други типови е главниот двигател на енергија. Исто така и средината каде што се пие кафето, без разлика дали станува збор за кафуле, дом, канцеларија, е повеќе од само место за пиење кафе. Онаму каде што се пие кафе е всушност заедница отворена за прифаќање нови идеи и култури. Изборот на вкус пак, неретко се поистоветува со нашиот личен животен избор. Сите овие факти, но и многу други индикатори говорат за нашиот карактер, за нашата социјална припадност и потреби“, вели Славе Младеновски, социолог.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ретко за наоѓање, ама вредно.Кафиште!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Најубаво еспресо има во Кафе ди Рома и Експириенс(на плоштад).
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Мене наjубаво ми е макиjатото во Coffeeshop Company (Eкспериенс и тоа во Соравиа) и Palmie Bistro.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
А 2 во1/3 во 1 за кафе ги сметате? :icon_mrgr:
Еспресо мало за будење.На Џенцка Плажа КЕ комшиине.Само да не станиме ко Италијанци:vozbud:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom