Какво гравче сакате?

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.663
Јадам грав, секако. Обожавам грав.

Еден итнересен момент. Мене гравот по дифолт ми е омилен, направен од мајка ми, а и на уште неколку места имам јадено убав грав. Е сеа 2004та бев во војска во Велес и секој ден за ручек имаше грав, и после 2 недели веќе не ми беше толку интересно да го јадам. На првиот викенд дома, мајка ми специјално за мене направи грав и стигам дома, познат мирис се шири низ двор а мене почнувам да ми се врти во стомак.
За среќа по неколку месеци се потроши сиот грав во касарната па не префрлија на компири. И пак гравот ми стана омилено јадење.
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
Од прво како помал јадев:pipi: а сега никако мразам грав:nesvest:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Јадам тавче гравче едно од најомилените јадења ми е.:) Ама најубаво е ако го праи мајка ми. :pehar:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.431
Поени од реакции
22.043
uf najmnogu od se jadam grav posebno tavce grafce so luto piperce mmmmmmmm:vozbud:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Гравче тавче јадам кога ќе му седнам со сланина печена уфффф
 

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
ТаФче граФче rulezzz! пОСЕБНО ако баба го правиии ммм
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Јадам. Секој петок имаме. Повеќе сакам тавче, ама ако треба и како посен ќе го јадам.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
обично избегавам грав со тоа и го избегнувам петочниот ручек... али вчера што сум јадела тафче графче на машки начин.. мислам....
двајца другари го правеа... освен што го пресолија и му лупнаа од оригано до мајчина душица, босилек, нане и све живо беше феноменален...
 
S

SSS-Stolica

Гостин
прееска за ручек имав кога седнав 2 тањира ги изедов и сеага кога се вратив од надвор пак јадев
 
Член од
4 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
obozavam gravce megjutoa samo koga e tavce a koga e napraveno kako madja ne ni probuvam zasto ke moram mnogu leb so nego a vaka koga si e tavce gravce bez lepce i so nekoja salatka isklucivo gravce tavce...i ne ne mi smeta i sega za sega barem ne mi proizveduvalo...nekoi nezgodni raboti:je:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Да, обожавам, посебно кога е збогатен со ребра, или па сирење да издробам додека е жежок...мхх мераци.

Само тешко ми го поднесува стомакот потоа варењето :nesum:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
поубав ми е да го јадам внатре со колбаси, настрана сирење, и салата со домати и кромид
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.036
Кој не јаде грав, не е силен како лав !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom