Какви патики носите?

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
20200325_233122.jpg 20200325_233113.jpg
Автоматски споено мислење:

20200325_233131.jpg
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
Другари што мислите за инста/фб страните кои продаваат патики и се со многу ниски цени(вчера гледав nike air force 1600 :cautious:). Вреди ли да се проба? И ако знаете некоја страна испратете ми.
Сум немал искуство со он лајн, но претпоставувам дека се исти ко тие на Бит пазар што ги имаш.
Сите сакаме „оргинал“ и остало, ама реално за 1600 денари вреди да ризикуваш. Меракот да си го напраиш едноставно.
Сите патики ти се Made in Vietnam. И тие од Спорт М и тие од Спорт Вижн и тие од Бит Пазар. Јас имам искуство со Најк, поточно со Air Max од битка, земени за 1300-2000 денари, рачунај 300 дена у годината носење без проблем ти е. секој ден.Мене ми требаа тогаш патики буквално за се и мене тие ми завршија работа за цела таа сезона се дур не залади ептен. Нормално е дека оргиналот е по издржлив, по квалитетен и слично, ама од 10 000 -12 000 до 1500 -2000 има огромна разлика. Барем јас колку што имам сфатено тогаш од муабети разликата е што тие вака што се продаваат по тие суми се зимани каок една класа по лоши и сл. така да и нема некоја претерано голема разлика, сепак од „иста“ фабрика се. Различен квалитет.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
863
Сум немал искуство со он лајн, но претпоставувам дека се исти ко тие на Бит пазар што ги имаш.
Сите сакаме „оргинал“ и остало, ама реално за 1600 денари вреди да ризикуваш. Меракот да си го напраиш едноставно.
Сите патики ти се Made in Vietnam. И тие од Спорт М и тие од Спорт Вижн и тие од Бит Пазар. Јас имам искуство со Најк, поточно со Air Max од битка, земени за 1300-2000 денари, рачунај 300 дена у годината носење без проблем ти е. секој ден.Мене ми требаа тогаш патики буквално за се и мене тие ми завршија работа за цела таа сезона се дур не залади ептен. Нормално е дека оргиналот е по издржлив, по квалитетен и слично, ама од 10 000 -12 000 до 1500 -2000 има огромна разлика. Барем јас колку што имам сфатено тогаш од муабети разликата е што тие вака што се продаваат по тие суми се зимани каок една класа по лоши и сл. така да и нема некоја претерано голема разлика, сепак од „иста“ фабрика се. Различен квалитет.
Уживај дека тие од битка се произведуваат во истата Најк фабрика:)
Погледни ги моделите, направи споредба една фалц и една оргинал па ќе ти стане јасно дека врска немаат една со друга
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уживајте си дека од Спорт М и од Спорт Вижн робата им е од иста фабрика ко од Бит Пазар. Не лупајте без врска. За Спорт М не знам иако сигурно и тие како и Спорт Вижн се сериозна компанија, имам соработувано со вториве, од кадар па до роба се и внимателно селектирани со сериозен пристап. Сигурно нема на патики од Спорт Вижн да видиш лепак жолт како свети на работ.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Иста фабрика, една класа полоши. :pos:

Да специјално Најк за некои вакви што им е мерак, а не им се дава пари за оригинал имаат направено полоши патики за 10 пати пониска цена.

Казна е носење вакви и тоа 300 дена во годината. За патики не се штеди. :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Уживајте си дека од Спорт М и од Спорт Вижн робата им е од иста фабрика ко од Бит Пазар. Не лупајте без врска. За Спорт М не знам иако сигурно и тие како и Спорт Вижн се сериозна компанија, имам соработувано со вториве, од кадар па до роба се и внимателно селектирани со сериозен пристап. Сигурно нема на патики од Спорт Вижн да видиш лепак жолт како свети на работ.
Со Неостик лепени бато.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не дека судам, не ме сфаќајте погрешно, нема секој и јас сум купувала такви патики колку за да ми завршат работа, но дека е се исто од ѓон до крој, нема шанси.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
Или јас лошо се изразив или не ми ја сфативте поентата :D

Да појаснам
За 1600 денари, најк еир сериа се исплати да се земе иако е ОЧИГЛЕДНО ФЕЈК и како што пишав со ПОСЛАБ КВАЛИТЕТ од оргиналот.
Да за обувки генерално се исплати да се дае кеш, особено за нивната подлога, најдобри пари потрошени ми беа за кожна кондура со перфектни перничиња. Оргинал најк максици више 3 години ме тераат - 100 еура земени на попуст (не од мк). И да, као копиљ на 15тина години, 1500 за максици ми беше таман, јер да се разбереме, цел ден активност, трчање, играње и остали глупости перфектно си ја завршија работата :)
само, и во Македонија живееме, колку и од тие оргиналите се баш премиум квалитет за наш пазар е исто така дискутабилно... За кредибилитетот на спорт м и спорт вижн не сакам да дискутирам, знам дека спорт м преку србија ја набавуваат робата (главниот дистрибутер им е од таму, пак ова е муабет што го иам повеќе пати слушнато од луѓе што биле поврзани на некој начин со спорт м, за вижн не знам). А реално скоро сите патики тој материал се Made in Vietnam, сеа не мора буквално да ме сфаќате дека се у иста фабрика од иста лента земени (тука лошо се изразив). Исто така и по страниве што продаваат па и на пазарите а и по бутициве треба да се провери квалитетот, пошто и по спортскиве продавници специјализирани за патики имаш „брендирани“ еспадрили ко тие у стокомак што ги продаваат за 300 денари само едно лого од лакоста на нив и ништо друго. (да за малце ќе се заебев да лупнам 1900 денари за еспадрили.) Поентата на риплејот ми беше -За мерак да си напраиш со нови најки вреди да се дадат 1600 денари,6 пати по ефтини од оргиналот, може и добри да ти се погодат, па макар и за само една сезона да ти се. :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Од 11 различни модели што ми се на ротација моментално најудобни ми се овие dad sneakers што се 55 евра моментално, а не Lacoste, Adidas и остали за коишто сум давал 150-200 евра. Embrace the dad sneakers guys, старите знаат кај лежи зајакот :icon_lol:

 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.245
Поени од реакции
3.162
Од 11 различни модели што ми се на ротација моментално најудобни ми се овие dad sneakers што се 55 евра моментално, а не Lacoste, Adidas и остали за коишто сум давал 150-200 евра. Embrace the dad sneakers guys, старите знаат кај лежи зајакот :icon_lol:

Во Македонија dad sneakers се старите патики на синот. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom