Какви патики носите?

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ао ао све јаки марки, ја носам БК за 1700 денара пошто више е кич најк и остало почнаа и ќоро и сакато да ги носат(без навреда) а за квалитет не зборам си знаете сигурно, башка опинок пират да му стават лого најк и да ги направат 100е сите ке купувате

Иначе кога би ги имало кај нас ја би си купувал 5.10
Ееее остај сега и бебињата носат адидас и најк од 1500 ден. Па и кога видам дека некое дете на кое родителите не му работат и живеат од верисии игра фудбал на улицата со нови најк патики. Му ги купиле оти убави биле за растот на стапалото. :facepalm:

Тие од 1700 нели ти смрдат? Јас порано имам купувано, но гумата им смрдеше или после дожд одма се одлепуваа.
Сега подобро 1-2 пара во цела година од 40-50 евра и тоа од Бугарија или порачка по некој од странство затоа што нашите се далеку од оригинал, а плус и имаат повисока цена што е многу за тој квалитет.

Тие на сликата во горниот пост ги платив 90 долари.
За овие не ги жалам парите затоа што имам некои кои ги чувам по 3-4 години и се како нови.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Да не отварам посебна тема, предложете ми добри патики за спортување (теретана и трчање) па нека се и од пазар, само да знам што да барам оти последниве ми се скинаа релативно брзо
 
M

Moon Child

Гостин
Пишав во Каде можам да најдам никој не ми одговори.
Дали бил некој скоро во Конверс и ако да, дали има вакви или слични патики (значи ме интересира да имаат лепенки)

и што пари се движат, пошто знам дека периодов треба да им паднат цените...?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Пишав во Каде можам да најдам никој не ми одговори.
Дали бил некој скоро во Конверс и ако да, дали има вакви или слични патики (значи ме интересира да имаат лепенки)

и што пари се движат, пошто знам дека периодов треба да им паднат цените...?
Не, ни во ГТЦ ниту во новиот трговски. Мислам дека имаше ваков модел порано ама машки, т.е големи броеви. А се`уште немаат попуст ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom