Какви деца сакате да имате?

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Jas sakam da imam 5 deca, a polot zavisi od toa kako ke gi napravi tatkoim
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Jas sakam da imam 5 deca, a polot zavisi od toa kako ke gi napravi tatkoim

Сакам и јас 4-5 машки,, женски не е битно. Нека има џагор и смеа и најзадоволна ќе сум :vozbud:.
п.с. сакам плави да се :baeh:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
не ми е битно какви ќе бидат,само да се здрави и живи,сакам многу деца,колку даде Господ толку,но се надевам две ќе бидат барем јас така сакам,или па може да бидат две близначиња па да удриме на трето(сакам близнаци ептен) :wink:
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
не ми е битно какви ќе бидат,само да се здрави и живи,сакам многу деца,колку даде Господ толку,но се надевам две ќе бидат барем јас така сакам,или па може да бидат две близначиња па да удриме на трето(сакам близнаци ептен) :wink:
На трето колено се фаќаат близначиња, значи ако пра-прабаба ти имала мозе и женати да има, не е битно дали од кај тебе или од кај неа. :helou:
п.с. може и до мјасторот да е :pos2::baeh:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
bliznaci sakam da iam i toa edno masko edno zensko svetska rabota!barem za mene,neznam za drugite.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Полот не ми е битен ама само да не плачат:pos2::pos2::ija::ija:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ја девојче појше си сакам, али не за да му ставам машнички. Не знам зошто, некако девојче појше ми е за разгалување и тинтрање. Башка ќе имам изговор зошто купувам барбики:kesa: ... Али секако, дете си е дете и ќе си го сакам сеедно дали е машко или женско:pipi:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Сакам и јас 4-5 машки,, женски не е битно. Нека има џагор и смеа и најзадоволна ќе сум :vozbud:.
п.с. сакам плави да се :baeh:

...ubavo...ama nekoj treba saglam da se iznamuchi da naprai i da izchuva 4-5 sto dzagorat...ke ti svisnat pred vreme so 4-5 deca...:pos2:


...najdobro e 2 spored mene mashko i zensko ne e biten redosledot i da se zdravi i zivi normalno i da imaat normalna majka sto ke gi vospita normalno(ova e pogotovo vazno)...
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Би сакала да имам и машко и женско, значи две и ништо повеќе.
Искрено од моја гледна точка повеќе би сакала само едно и тоа женско, да си го дотерувам, средувам, ама би било мошне себично, зошто сметам дека две е најдобра бројка, да се дружат, најчесто оние кои се единици се жалат на осаменост и посакуваат брат или сестра.
А и мислам дека таткото (кој и да е маж како маж) :pos2: повеќе би сакал да има и машко.

Тоа би било што јас сакам. Е сега што даде Господ тоа ќе си го чувам, само да ми е здраво и право
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
jas mnogu sakam prvoto da mi bide masko :)ne znam zostoali sepak ona e najbitno---da e zivo i zdravo pred se
 

Kajgana Shop

На врв Bottom