Какви деца сакате да имате?

Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Site luge se so razlicni razmisluvanja.Nekoi sakaat zenski za da im pravat frizuri ,da im stavvat snolicki so eden zbor da gi ukrasuvaat.Drugi pak sakaat da imaat maski za da ima KOJ da gi nasledi(sto ne e pravilno),bidejki pod nase podnebje da imas SIN eeej znaes toa sto zanaci,vistinski potomok.Dali vie se soglasuvate so toa deka maskite deca ,vo nasi uslovi , se po posakuvani od tatkovcite otkolku zenskite.Ama ako e zensko neka e zivo i zdravo(nivni najcest komentar).:toe: :tapp: :nenene: (ne nema da e zensko ja sum majstor praam samo maski deca ):pos2:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Само да е здраво и живо.Полот не е никаков фактор.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Па едно машко и едно женско. Женското мене ќе ми биди галеница...машкото на жената :) (Едипов комплекс anyone?) :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
ANHELITO напиша:
Site luge se so razlicni razmisluvanja.Nekoi sakaat zenski za da im pravat frizuri ,da im stavvat snolicki so eden zbor da gi ukrasuvaat.Drugi pak sakaat da imaat maski za da ima KOJ da gi nasledi(sto ne e pravilno),bidejki pod nase podnebje da imas SIN eeej znaes toa sto zanaci,vistinski potomok.Dali vie se soglasuvate so toa deka maskite deca ,vo nasi uslovi , se po posakuvani od tatkovcite otkolku zenskite.Ama ako e zensko neka e zivo i zdravo(nivni najcest komentar).:toe: :tapp: :nenene: (ne nema da e zensko ja sum majstor praam samo maski deca ):pos2:
Било је то некада давно, таму некаде, на почетокот на 20тиот век. Кога им се радувале на машките деца и ги проколнувале женските. Сега, демек помодерни времиња, сеедно е веќе каков ќе биде полот. Важно е да е здраво и живо. Дури, за разлика од порано, денес татковците баш повеќе сакаат ќерка, за разлика од мајките кои повеќе се приврзуваат со машките деца. (Да, Волксваген, Едипов комплекс :)) Татко ми на пример, има 3 ќерки. :) Он е презадоволен со тоа, никогаш немал ни желба за син. Мајка ми пак од друга страна, цел живот пекала третото дете да биде машко.

Што е до мене, ми е апсолутно сеедно. cigara:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ne znam zosto ama mnogu sakam dve maski :) Ili ako veke bidat masko i zensko sakam prvoto da e masko a posle 5-6 godini edno devojce.
A voopsto ne sakam dve devojcinja.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa so znam seedno,samo da e zivo,zdravo,sea da ne go opisuvam na kogo da lici,iako nekako se nakaj masko mi ide,ne za drugo poise mi se svigaat maskite iminja:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Сакам едно мало буце,со дебелки обравчиња,големи очиња и виткано косиче(пошо имам ептен права коса, ќе треба да си најдам некој "пуцвал":icon_razz ):pipi:
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Абе да е здраво и живо не е важно какво е важно е да е машко:pos2::pos2::pos2:
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Најискрено ич не ми е битно какво ќе биде. Ептен може е веќе излитена реченицава но ја пак ќе си кажам Важно здраво и живо да е!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
moeto dete sakam da bide isto kako ja!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Какво и да е, ќе го сакам највеќе на свет... и сакам повеќе деца, така да и сите да бидат ист пол, нема да ми смета, само да се здрави, насмеани, весели и секако ќе се потрудам да бидат добро воспитани.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
На мене да не се, сите на мајка им да бидат иначе наебав.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
sakam edno divo mashko :) ziv temeprament i struja i edno devojce mamina maza kuklicka :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom