Каква пица јадете?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Mesaja напиша:
Абе, остај се......со јогурт е ЗАКОН!!!
Закон?:pov: :ne:
Немам навика да пијам нешто додека јадам ама со пица дефинитивно кока кола или нешто слично ... каков јогурт леее:lud: :icon_lol:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Добро бе....не се љутам...можда ти нејќеш со јогурт, можда некој друг сака со јогурт....

Тебе ако ти се свиѓа со Кока кола, јади со кока кола.....


Мене и со јогурт и со кока кола ми се свиѓа....
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
The`bItCh напиша:
Овен

Вие сакатепицата да ја јадете дома. Па дури и да одите во некоја пицерија делот од пицата кој нема да го изедете барате да ви го спакуваат за дома. А кога треба да изберете, вашиот најчест избор е лута пица, со зачини или лути пиперчиња.
Е сеа....Не до толку.....Па уште и за дома да ми пакувааат....
Али точно, точно........Погоди......
Надежна си за гатачка:baeh:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Вие сакате пица со многѕ сирење и кашкавал, па затоа најчесто ја нарачувате пицата со четири сирења. А пред да почнете да јадете не заборавате со салфетка да ја впиете маснотијата од пицата.
Никат не го праам тоа......
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Риби
Вие сте скромни. Не пребирате многу многу кога е во прашање храната. Затоа јадете секакви пици.

Не јадам пица....
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Dani^^^ напиша:
Риби
Вие сте скромни. Не пребирате многу многу кога е во прашање храната. Затоа јадете секакви пици.

Не јадам пица....
I jas sum riba...ama jadam pica :)Kaprichioza ahhh kako mi se prijade
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Може да се рече дека е некој вид пица.. :icon_roll
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
3
Sredna pica,dobro potpecena,so mnogu kaskaval,eventualno nekoja maslinka i epten malku kecap,mislam deka margaritta se vika. :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Абе да си ибете у беља ме стаивте,ми се пријаде пица:angry2: :smeshko:
 

kontraska

I Make Shit Happen
Член од
16 април 2005
Мислења
181
Поени од реакции
1
The`bItCh напиша:
Овен

Вие сакатепицата да ја јадете дома. Па дури и да одите во некоја пицерија делот од пицата кој нема да го изедете барате да ви го спакуваат за дома. А кога треба да изберете, вашиот најчест избор е лута пица, со зачини или лути пиперчиња.
Точно , ама никогаш не барам остатокот да ми го спакуваат за дома :pos::pos::pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Кога сме кај пициве, кај прават најдобри? Се мисли во Македонија, по можност Скопје. Одамна не сум јадел квалитетна пица. Во последно време или од оние преклопените, или на парче од сендвичари...

Каде има најсочни пици?
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Најсочна пица има у канализација, кај нинџа желките.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Не сери бе, кажи озбилно! Од кај ја купуваат они? Тоа е битно! :wink:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Овен

Вие сакатепицата да ја јадете дома. Па дури и да одите во некоја пицерија делот од пицата кој нема да го изедете барате да ви го спакуваат за дома. А кога треба да изберете, вашиот најчест избор е лута пица, со зачини или лути пиперчиња.

sve pogodija breee :icon_eek:

Скорпија

Вие сакате необична пица со некој нов сос, крем па дури и пица со овошје, како на пример ананас. А покрај пицата, вие секогаш знаете да го добието телефонскиот број од келнерот/ката.

voa isto i za maz mi sve e tocno , osobeno poslednovo svaka cast :cuc::icon_mrgr
 

Kajgana Shop

На врв Bottom