Каква кола имате/сакате?

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Zbratko, имам другар кој има фиат пунто хгт, ме има возено до штип за 31 минута! Единствено нешто со кое сум стигнал побрзо до штип била една кола....хм не е битно.....за 27 минути. Ванонимус ја има видено таа кола...со штипска табла е!
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Dimitarc напиша:
Zbratko, имам другар кој има фиат пунто хгт, ме има возено до штип за 31 минута! Единствено нешто со кое сум стигнал побрзо до штип била една кола....хм не е битно.....за 27 минути. Ванонимус ја има видено таа кола...со штипска табла е!

Brzinata na stiganje do nekoja lokacija ne e reper za kvalitet za kola ... toa poise za kvalitet na sofer ... bez navreda ... ja licno ne postuem Fiat kako fiat od mnogu pricini ... da pocnam sea da zboram zosto ke treba statija da pisuvam za toa.

A ragazza, aston martin si e aston martin ... imam seamo edna stvar da ti kazam za taa koal a toa (NO COMENT) ... imas extra vkus za koli mora da ti priznaam :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Zbratko напиша:
A ragazza, aston martin si e aston martin ... imam seamo edna stvar da ti kazam za taa koal a toa (NO COMENT) ... imas extra vkus za koli mora da ti priznaam :)
Bi rekla deka za se imam extra vkus ;) Pozdravce
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Aston martin leeeee kolku me nerviraa taa kola tolku pari za edna modificirana peglica!:)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Imam SAAB 9000, a bi sakal da imam i Audi 4 :)

I ne se budalete........... kako "shvaba" sto znae da napravi nikoj ne znae! :)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
глеај над тебе југословенска работа
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
gOJDO напиша:
глеај над тебе југословенска работа
А бе тоа горе е Италијанска работа, а неинвентивните Срби само лиценца земаа за фиатот...исто ко и за Пунтото шо ќе го правеле,и замисли ќе се викало Застава 10 ,а од Застава на таа кола ќе биде само амблемот на маската...па кој ќе ја купи таа кола (мада слушам дека им рикнала соработката) што најавуваа дека ќе има цена од околу 8000 евра,а за тие пари може Италијанското пунто да се вози....само локал патриоти највројатно:pos::pos::pos:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Кога сме кај олдтајмери,јас моментално реставрирам Фиат(не ЗАСТАВА)1300.Кога ке биде готов ке хостирам слики(белки ке научам како)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
head напиша:
А бе тоа горе е Италијанска работа, а неинвентивните Срби само лиценца земаа за фиатот...исто ко и за Пунтото шо ќе го правеле,и замисли ќе се викало Застава 10 ,а од Застава на таа кола ќе биде само амблемот на маската...па кој ќе ја купи таа кола (мада слушам дека им рикнала соработката) што најавуваа дека ќе има цена од околу 8000 евра,а за тие пари може Италијанското пунто да се вози....само локал патриоти највројатно:pos::pos::pos:
од '82 e фичото, само е спремано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom