Каква кола имате/сакате?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Sum vozel mnogu koli,od Zastavi do Mercedesi.Zborev za dizajnot ako me procita dobro.Sum vozel Golf IV,1,4 osnovniot benzinec i ne e kojznae so.Posebno ako e sluzbena,kako so imav jas moznost da vozam.Epa dozivej ja ti kolata so ne ti nudi ni elektricni stakla vo osnoven paket na oprema.Doplatite na oprema se izgor.Troma masina,da ti e strav da pomislis na preteknuvanje i ima predimenzionirani gumi.Isto vazi i za SDI modelot koj isto taka go imam vozeno.Golfovite od I do IV se tvrdi.IV e nesto pomeko ama bubrezite ja osekjaat sekoja dupka,i tuka najmnogu so me nervira e stabilnosta.Na tolkavi ama tesni gumi stoi i ne e bogznae kolku stabilno.I originalnite rezervni delovi im se skapi.Mnogu.So isklucok na Mercedes BMW i Audi,ostanatoto germansko avtoproizvodstvo e preceneto.Zosto da ne Honda Civic?So e polosa od Golf?Ili nekoe Nissan Almera?A Toyota Corolla?Astra e 100 pati podobra od Golf.Za kvalitetot kazav pogore i ke povtoram deka site evropejci se tuka nekade.Italijanite tradicionalno zaostanuvaa,no stignaa i oni so kvalitetot visoko gore.Za 7500 EUR?
Za tie pari bi kupil Alfa Romeo 156
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
12
Поени од реакции
0
Аз имам VW Golf 3 !Сакам Audi A 8 V8 4.2TDI -два турбокомпресора с променлива геометрија,директно вп'скване на горивото тип Common Rail под налјагане 1600 бара,326 k.c.при 3750 об./мин.,650Нм в'ртјашт момент от1600-3500об./мин.


Повече инфо и снимки :http://www.quattro.ru/
http://www.audi.com/de/de/home.jsp
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Macedonia напиша:
Аз имам VW Golf 3 !Сакам Audi A 8 V8 4.2TDI -два турбокомпресора с променлива геометрија,директно вп'скване на горивото тип Common Rail под налјагане 1600 бара,326 k.c.при 3750 об./мин.,650Нм в'ртјашт момент от1600-3500об./мин.


Повече инфо и снимки :http://www.quattro.ru/
http://www.audi.com/de/de/home.jsp[/quote]

Barem u Bugarija e lesno i eftino da dojdes i do takva kola:pos:
 
N

NightFuneral

Гостин
imav volvo.......eeeee od tie prastarite ogromnite..sea neznam tocno imeto,sea iam ford focus,a bi sakala edno reno megan(epten mi se bendisa reklamata,na vremeto,koga odese po mesecinata,i pesniceto od Moby u pozadina;)))0

ili crn mercedes od ogromnite.......neznam ni ja so sakam
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
eej ja se zaljubiv u citroen c3 ali ko na komsikata takvo slatko malo zeleno... :) isto mn sakam mini moris...najzakon se mali koli :)
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Da C3 lici na zenska kola... ama sea C4 e podobro:)
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Go imam novoto jugo so e izlezeno sega.Mnogu e extra.A bi sakal da imam edno FERRARI F430.:)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
iii don't know ali vaka najvise so sakam e nekoj mercedes dvosed kabriolet mh mh mh :)
koj nejke a?! :)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
САКАМ ТОЧАК, БЕНЗИНОТ Е СКАП!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
e toa se postue!!!
najbolje e na tocak i slushalki u uvo...
vo slucaj da ne te fukne kola ili nesto poopasno stvarno moes da se relaksiras :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ne we so ti e...tocak i peski e najbolje stvar,ja se ubaciv deka wese za koli rabotava inace ja najvise toa postuem...malce da prkne sonce i kje me gleas tamu so tocakot kako idam do trajan i nazad :)
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
ja vozam tocak ama u soba super rabota pola saat dnevno malce da se razmrdas... a nadvor nekako ne ide kola si e kola:)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
epa jebiga,use neam dozvola...jes da iam vozeno dosta koli do sea,ali ipak tocak si e tocak :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom