Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Конкретно за првиот хотел Лион можам да ви кажам дека одличен, само што се наоѓа прилично далеку до плажата околу 15тина мин пешачење. Тоа за мене беше чист замор. За др незнам
--- надополнето: Jun 29, 2011 5:40 AM ---
Конкретно за првиот хотел Лион можам да ви кажам дека одличен, само што се наоѓа прилично далеку до плажата околу 15тина мин пешачење. Тоа за мене беше чист замор. За др незнам
Да ти кажам право тој хотел не ми е ни како опција ги гледав сите на трип адвајзор тој Феникс некако највише ми паше, има доста добри коиментари и добра локација не ми толку за на плажа али и тоа е блиску.
Добро е што е блиску ноќна шема ја првпат идам у бугарија ама сум слушал дека ноќен живот е лудило што ми е најбитно...:rolleyes:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сакам да прашам дали некој е биден во игало и како е таму, како се движат цените за апарманите?:X3:
Во Игало 80% ти се стари, мало место, е на плажа не сум бил само сум се шетал, али ниеден млад не сум видел од три пати шетање преклани летото, има некоја бања таму најверојатно и затоа. За апартманите цените не би требало да се скапи/200евра(+-20евра) за 10 дена.
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Во Игало 80% ти се стари, мало место, е на плажа не сум бил само сум се шетал, али ниеден млад не сум видел од три пати шетање преклани летото, има некоја бања таму најверојатно и затоа. За апартманите цените не би требало да се скапи/200евра(+-20евра) за 10 дена.
Ти благодарам многу.Повеќе ме интересираше како се движат цените за апартманите во ЦГ па затоа и ми текна д прашам за Игало:)
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Da spodeli nekoj iskustvo kako si pominal vo Valona -Albanija.Plazi ,ceni,restorani ,marketi i takanatamu.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.317
Поени од реакции
46.139
За сите пушачи,които ке одат на одмор во Бугариja, ги предупредувам да внимават при влез е дозволен само 1 пакет цигари. .
чек чек чек, еден пакет како една кутија или една штека цигари??
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Како се движат цените во Акапулко или во Канкун во хотел или приватно сместување?
Ако имаш информации сподели.
2300 евра во хотел Las Brisas мислам беше, и мислам дека има патување до некој пирамиди 50 евра мислам (може и да сум се мавнал незнам дали има таму пирамиди ) .
Не мислам да пиам било што ,само ке си земам капки за нос да се возам и така .
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
2300 евра во хотел Las Brisas мислам беше, и мислам дека има патување до некој пирамиди 50 евра мислам (може и да сум се мавнал незнам дали има таму пирамиди ) .
Не мислам да пиам било што ,само ке си земам капки за нос да се возам и така .

Има пирамида во Мексико (и тоа најголемата во светот е).За колку дена е тоа 2.300 евра? и дали е за хотел со 5 ѕвезди. Иначе фала на инфо, но случајно да не знаеш колку е приватно сместување и дали ги има :D
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Има пирамида во Мексико (и тоа најголемата во светот е).За колку дена е тоа 2.300 евра? и дали е за хотел со 5 ѕвезди. Иначе фала на инфо, но случајно да не знаеш колку е приватно сместување и дали ги има :D
10 со 5 звезди .
сигурно е далеку поефтино овој мислам дека е во топ 5 хотели така да рачунај колку ке те кошта друг хотел или пак приватно сместување .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom