Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
29 март 2013
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.100
Дечки некој да сподели некакво искуство околу туристичка посета на Норвешка (Ставангер - Берген)?

За месец дена планирам да одам, па ме интересираа некои детали.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.849
Поени од реакции
1.398
Дечки некој да сподели некакво искуство околу туристичка посета на Норвешка (Ставангер - Берген)?

За месец дена планирам да одам, па ме интересираа некои детали.
Многу скапо Ставангер нема толку што интересно, Берген е добар има автентични градби, шарени куќички убави пејсажи, многу врне, и убави жени. Хаха
Автоматски споено мислење:

Ауу колку сум офф топик аххаха
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.100
Многу скапо Ставангер нема толку што интересно, Берген е добар има автентични градби, шарени куќички убави пејсажи, многу врне, и убави жени. Хаха
Автоматски споено мислење:

Ауу колку сум офф топик аххаха
Preikestolen сакам да го посетам. Од Полска ќе летам, па со Визеир има 3 опции за Норвешка (Осло, Берген и Ставангер). За каде ќе одговара најдобро - таму.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.849
Поени од реакции
1.398
Понеси си добар џепарлак.
Норвешка цела изобилува со прекрасна природа, така и Берген па и Ставангер.
-Нон стоп врне, ако не врне тогаш си сречко.
-Посети ги Фјордовите.
-Изнајми велосипед ако си во можност.
-Берген е познат по Троловите има статуи низ градот
Архитектура автентична
- Зимно време понекогаш се појавува и Аурора Бореалис
Тоа ми паѓа на памет за сега.
Има и добри ресторанчиња, дискотеки.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.321
Поени од реакции
4.100
Понеси си добар џепарлак.
Норвешка цела изобилува со прекрасна природа, така и Берген па и Ставангер.
-Нон стоп врне, ако не врне тогаш си сречко.
-Посети ги Фјордовите.
-Изнајми велосипед ако си во можност.
-Берген е познат по Троловите има статуи низ градот
Архитектура автентична
- Зимно време понекогаш се појавува и Аурора Бореалис
Тоа ми паѓа на памет за сега.
Има и добри ресторанчиња, дискотеки.
Благодарам!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.474
Поени од реакции
41.732
Зависи колку време ќе бидеш таму. За 5 дена пример може и Осло и Берген да се поминат.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
428
Поени од реакции
170
Evo ti idea kako možeš da se iznaprošetaš ne samo po Norveška i Skandinavija tuku po cel svet , stani digitalen nomad. Drugarka mi raboti kako programer i web dizajner i to po Švedska NOrveška i Island. Patuva i raboti. Se iznašeta, ke ja prašam da li bila i vo Stavanger, pa ke ti pratam nejzini impresii. Zaradi koronova poveke e stacionirana na edn mesto, a taa e toj tip saka da šeta, oduševena e od Skandinavija, a bidejki e skapo reši na ovoj način da se finasira. NOrveška i Švedska imaat odličen internet duri i vo najamalite sela
 
Член од
25 август 2018
Мислења
54
Поени од реакции
29
Здраво, годинава сакам да патувам во Доминиканска Република. Некој искуства за агенции, период и цена ? Благодарам
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.564
Поени од реакции
2.498
Narode daj kazhete na koja Makedonska Web Strana da vidam aranzhmani za Malta?
I ako nekoj znae nekoj dobar predlog za podobar pomin neka pishi !
Pozdrav,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom