Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Ne znam konkretno za toa gradce megutoa cluj, timisoara, alba... Na taa strana gradovite se cenite od pogore i nikade ne sum platil preskapo, ne bi trebalo oradea da e razlicno

Avtobusi koristi samo za megu gradovi ako sakas da setas, za 10 evra moze da najdes linija za do drugata strana na zemjata
Numbeo вика дека таксито во Орадеа е поскапо за 40 %

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Romania&country2=Romania&city1=Bucharest&city2=Oradea&tracking=getDispatchComparison

Ама кога сите ти кажуваат дека генерално во Романија таксито е ефтино, не би требало да е преголема цената и во Орадеа. Посебно што не е ни близу со географска големина на Букурешт.

Додатно Орадеа има трамвај, што значи повеќе опции.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Малта бил некој? Некој предлог за смештај?
 
Член од
1 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
130
Предлог место за одмор во Шпанија?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Малта бил некој? Некој предлог за смештај?
Јас живеам туј.
Скапо смештај.
Изгор.
Не би ги препорачал северните делови.
Најубаво е ако си сместен Слиема/Гзира/Валета/Сент Џулијанс.
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Imate na wiza air eftini letovi za kipar vo septemvri

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Јас живеам туј.
Скапо смештај.
Изгор.
Не би ги препорачал северните делови.
Најубаво е ако си сместен Слиема/Гзира/Валета/Сент Џулијанс.
Tie i gi gledam..se naogja i poeftinu apartmani. Avionska imam dosta eftina inaku ne bi odel
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Tie i gi gledam..se naogja i poeftinu apartmani. Avionska imam dosta eftina inaku ne bi odel
Реално и Малта е скапа држава.
За истите пари можеш да поминеш повеќе денови во Сицилија или Шпанија.
Ама убаво е да се види бар еднаш, има доста историја и интересна градба на одредени делови.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Реално и Малта е скапа држава.
За истите пари можеш да поминеш повеќе денови во Сицилија или Шпанија.
Ама убаво е да се види бар еднаш, има доста историја и интересна градба на одредени делови.
Сицилија е доста скапа..тука имам за 120 авион и апартман само треба да најдам, ако имаш некој предлог прати ми.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
Сицилија е доста скапа..тука имам за 120 авион и апартман само треба да најдам, ако имаш некој предлог прати ми.
Сицилија е доста поевтина.
Ресторани поевтини, кафиќи поефтини, супермаркети поефтини...единствено можеби смештајот е на слична цена ама неспоредливи се Малта и Сицилија.

Него што бараш ти?
Соба или апартман цел?
Колку луѓе и кој период?
Буџет?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Сицилија е доста поевтина.
Ресторани поевтини, кафиќи поефтини, супермаркети поефтини...единствено можеби смештајот е на слична цена ама неспоредливи се Малта и Сицилија.

Него што бараш ти?
Соба или апартман цел?
Колку луѓе и кој период?
Буџет?
за 2 може и да е апартман..за 7 дена најдов една што дава за 490 али не е лош и имаш се свое..на аирбнб има доста што е заеднички вц и слично
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.408
за 2 може и да е апартман..за 7 дена најдов една што дава за 490 али не е лош и имаш се свое..на аирбнб има доста што е заеднички вц и слично
Имам другар издава соба на топ локација со сопствено веце.
Сакаш ќе ти пуштам линк да видиш слики...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Внимавајте тие што ке одите Хрватска,годинава буквално збеснале.50€ за две лежалки без пијачка :cool: Преубаво е нек си ебе матер ама што е многу,многу е.Соба изнајмуваат по 70€,паркинг по 3€ саат,дерат по плажите[DOUBLEPOST=1561583517][/DOUBLEPOST]Уште оваа година ке одам и другата за тие пари на Бора Бора :D
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Внимавајте тие што ке одите Хрватска,годинава буквално збеснале.50€ за две лежалки без пијачка :cool: Преубаво е нек си ебе матер ама што е многу,многу е.Соба изнајмуваат по 70€,паркинг по 3€ саат,дерат по плажите[DOUBLEPOST=1561583517][/DOUBLEPOST]Уште оваа година ке одам и другата за тие пари на Бора Бора :D
Се крена побарувачката за капацитетите по успехот на Хрватска на СП лани. Цел свет ја гуглаше земјата. За истите пари си уплатив во Рио нареден април, сепак Јужна Америка е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom