Каде може да најдам? (Општи прашања)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.963
Печатници што ставаат и тврд повез и кои се поприфатливи со цена?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Каде може да се најдат плочи за спуштен плафон (мислам дека се од пресувана стаклена волна, што се ставаат на алуминиумска конструкција) за купатило? Барав од Ѓорче 2 до Хубо, немаше.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Каде може да се најдат плочи за спуштен плафон (мислам дека се од пресувана стаклена волна, што се ставаат на алуминиумска конструкција) за купатило? Барав од Ѓорче 2 до Хубо, немаше.
gips karton e toa mislam za vlazni prostorii, go ima so dve boi, edniot e za kupatila
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
6.868
Каде може да се најдат плочи за спуштен плафон (мислам дека се од пресувана стаклена волна, што се ставаат на алуминиумска конструкција) за купатило? Барав од Ѓорче 2 до Хубо, немаше.
На google. Пребарај "спуштени плафони", има колку сакаш
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каде може да се најдат плочи за спуштен плафон (мислам дека се од пресувана стаклена волна, што се ставаат на алуминиумска конструкција) за купатило? Барав од Ѓорче 2 до Хубо, немаше.
Тие се викаат касетирани плафони. За нив види во Ритам Трејд.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.924
Поени од реакции
12.418
Тие воздушните душеци како вреќи шо се, ич не ми текнува сеа како се викаа ама секој втор ги има по плаживе.
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Каде може да најдам електроди за заварување на алуминум или пак ДуриФих за заварување со ниска температура ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.963
Bacteriostatic water со 0.9% benzyl alcohol има кај нас во аптеките? Ако сте земале во која имате земано и во какви паковања е?
 
Последно уредено:
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Имaте ли некaде виденo пoгoлем избoр нa жилети?

Бaрaм oд oние штo се стaвaaт вo железен брич. Ми требaaт некoи ептен oстри зa тврдaвa брaдa.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Имaте ли некaде виденo пoгoлем избoр нa жилети?

Бaрaм oд oние штo се стaвaaт вo железен брич. Ми требaaт некoи ептен oстри зa тврдaвa брaдa.
takvi nemam videno so godini
ali ovie gillette fusion se super, so 5 zileti...poskapi se, no mene me tera pola godina ako se bricam so meka brada - posle kapenje...plus ne se raskrvavuvam, taka da poevtiono mi izleguva otkolku bic zileti da koristam
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.963
Имaте ли некaде виденo пoгoлем избoр нa жилети?

Бaрaм oд oние штo се стaвaaт вo железен брич. Ми требaaт некoи ептен oстри зa тврдaвa брaдa.
Tineks imas na bic platinum i silver i na zelen pazar po 20-30denari astor, bic, astra....wilkilson od tineks lani nacelav, ali sega nemam sretnato, jas imam ostra brada i takvi koristam.
 
P

Patience

Гостин
Каде би можело да има салфетки, пластични чаши или чинии, налепници и др. ствари за роденден со Пепа Прасе?
У Џамбо нема, проверив денеска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom