Каде може да најдам? (Општи прашања)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Алтернатива за стакло за трпезариска маса? Пошто масава, непуштена, е 90 х 120. Гломазно и тешко би било ако имам потреба да ја пуштам до 160 должина, па да треба да го вадам стаклото, а стакло 6-ка со димензии 90 х 120 би били бајаги тешко :confused:.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Како да поминам најбезболно со трансфер на пари од Германија во Македонија, се работи за поголема сума и ми треба алтернатива со што е можно помала провизија?
 
X

xxxholic

Гостин
Може негде у Македонијава да се купат полици за книги или слабо таа работа многу барам?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Може негде у Македонијава да се купат полици за книги или слабо таа работа многу барам?
Интересно прашање. Провери во Хубо, Бриколаж, посебно во Меркур. Имаат полици од иверица и дрвени, во разни димензии, како и држачи
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Каде во СК има дресови на Македонија? Фудбалски, ракометни било какви?
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Каде во СК има дресови на Македонија? Фудбалски, ракометни било какви?
Vidi na tie standovite na plostad sto prodavaat suveniri i takvi stvari.[DOUBLEPOST=1502544765][/DOUBLEPOST]
Како да поминам најбезболно со трансфер на пари од Германија во Македонија, се работи за поголема сума и ми треба алтернатива со што е можно помала провизија?
Zavisi dali stanuva zbor za fizicko ili pravno lice.
No, probaj preku Stopanska.

Prefrluvav pari za Slovenija i mi naplatija samo 600 den za depozitot vo evra. Samiot transfer nemase nikakvi trosoci.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Каде во СК има дресови на Македонија? Фудбалски, ракометни било какви?
Можеш да видиш во ГТЦ имаше една продавница за дресови, знамиња, патики и некои такви работи, мало/тесно продавниче е или да нарачаш преку www.fanshop.ffm.mk .
 
Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Ми интересира каде може да најдам очила или било каква заштита за очите од долго седење пред пц. Почнувам нова работа која бара 8 саати седење пред пц, а од зрачењето на екранот ме болат очите и главата. Стварно секоја помош ми е добредојдена.
Ima vo sekoja optika. Cenite se dvizat okolu 1200 po staklo.[DOUBLEPOST=1502545072][/DOUBLEPOST]
Merkur, Avtokomanda. Ama samo lazici, mislam, prodavaat.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Како да поминам најбезболно со трансфер на пари од Германија во Македонија, се работи за поголема сума и ми треба алтернатива со што е можно помала провизија?
Секој трансфер на пари подлежи на проверка во зависнот од износот на парите бидејки велиш поголема сума тогаш биди спремен да го докажеш и потеклото на пари и секако да платиш одреден данок во Македонија ,сето ова е поради спречување на перење пари
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Секој трансфер на пари подлежи на проверка во зависнот од износот на парите бидејки велиш поголема сума тогаш биди спремен да го докажеш и потеклото на пари и секако да платиш одреден данок во Македонија ,сето ова е поради спречување на перење пари
Western union не става ли ?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
714
Незнам каде да прашам па ај тука. Сакам да купам сараунд (или двд) и кога ке го приклучам со тв-то звукот да си иде преку сараундот но кај еден другар кога ке упали ЈуТјуб на тв само му се префрла на звучниците од телевизорот. Може ли да се направи се да иде преку сараунд да оди се?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
ХЕЛИУМ ???? Или онака балони со хелиум, за глупирање ми е нормално :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
ХЕЛИУМ ???? Или онака балони со хелиум, за глупирање ми е нормално :D
Помини низ Луна Парк или во Веро Центар, сигурно ќе најдеш балони со хелиум. А ако ти треба конкретно фирма за хелиум, еве ти ја оваа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom