Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
1 февруари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво, каде може низ Скопје да најдам женски кожни/скај ранци и како им се движи одприлика цената? Барам нешто како овој:
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Каде можам да најдам робот или делови за да го склопам и после да си го испрограмирам? фала :)[DOUBLEPOST=1431159807][/DOUBLEPOST]
Camphor, Potassium Nitrate, Ammonium Chloride?
Storm glass, a? :D ако си студентка барај од батките од пмф-хемија или од алкалоид, колку за проект да речеме(мала количина) ќе добиеш(ваљда) :)
 
Член од
5 март 2012
Мислења
41
Поени од реакции
13
Дали има некој информација каде може да се најдат ливчиња од роза/ружа ( rose petals ) некаде во Скопје?
 
D

deli

Гостин
каде има најефтини zippo(копија) во скопје? и колку пари се.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.667
Поени од реакции
34.981
„Деликатес 5ка“ продавничето што се наоѓаше долу во пазарот во Скопјанка, дали знаете каде се наоѓа сега, дали е преместено или е затворено? Имаа добар, а евтин стек, али денес поминав гледам не работи, па ми треба инфо дали се преместени или пак некое друго место со добар, а евтин стек.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.299
Поени од реакции
4.705
„Деликатес 5ка“ продавничето што се наоѓаше долу во пазарот во Скопјанка, дали знаете каде се наоѓа сега, дали е преместено или е затворено? Имаа добар, а евтин стек, али денес поминав гледам не работи, па ми треба инфо дали се преместени или пак некое друго место со добар, а евтин стек.
Имам видено такво име во Ченто и Хиподром ако добро ме држи меморија, ама во тој реон незнам. А за стек ако бараш замрзнат имаш во стокомак, за свеж незнам каде имаш добар ефтин.
 

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Фитил за свеќи, каде може да најдам?
 
D

deli

Гостин
сакам своерачен потпис да ставам на златна алка дали може тоа да се изведе некако на златар и дали било кој златар би можел да го направи тоа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.667
Поени од реакции
34.981
Имам видено такво име во Ченто и Хиподром ако добро ме држи меморија, ама во тој реон незнам. А за стек ако бараш замрзнат имаш во стокомак, за свеж незнам каде имаш добар ефтин.
Па не би рекол дека е добар во Стокомак и КАМ, премногу е тегав. Ваму беше саламурен стек, али вкусен и кревок за јадење.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Дечки да не знаете кај можам да најдам низ Скопјево долни голмански 3/4 тренерки. Се утепав од барање низ продавнициве, или немаат никакви или имаат само долги
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Фитил за свеќи, каде може да најдам?
Незнам каде можеш да најдеш, но поедноставно и поефтино е ако дома сам/а си ги правиш. Земи парче памук, протриј го/исукај го меѓу раце и брцни го во растопен восок. Подисцеди го и остави го да се исуши и спремно е за фитил на свеќа. Јас веќе неколку пати правам и исто е како купечки фитил.

:)
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Каде можам во Скопје да најдам Ментол цигари, ама да не се Ronhill-menthol?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom