Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.733
Поени од реакции
2.185
Kade moze da najdam jaglen za nargile i takov tutun sto se stava (vo skopje) .
Стара Скопска чаршија.. Коа влегуваш од Камениот Мост, ќе видиш од левата страна имаат грниња, опинци и такви традиционални работи таму. За јаглен цена не знам, вкусовите ти се од 300 и 500 денари.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Здраво на сите
Каде можам да најдам Машки шешир (panama style) во Скопјево и да не знае некој колку пари се ?
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Да ве прашам вие што се занимавате со планинарање, каде можам да најдам малку по ефтина облека за планинарање видов на outdoor па таму само за планинарски чевли ти оди целата е*ана плата, некое место со по благи цени ако знаете?
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Сув мраз некаде се наоѓа?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.320
Поени од реакции
4.743
Да ве прашам вие што се занимавате со планинарање, каде можам да најдам малку по ефтина облека за планинарање видов на outdoor па таму само за планинарски чевли ти оди целата е*ана плата, некое место со по благи цени ако знаете?
Па скупичка е таа опрема така што тешко да најдеш ефтини верзии, најубаво да видиш на нет ама ќе треба да ја чекаш подолг период + нема да знаеш каков квалитет ќе добиеш се додека не ти пристигне на врата.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
47
Поени од реакции
27
Книжарница во Прилеп од кај што можи да се порачуваат книги ми треба The Art of War од Sun Tzu гледав ја има на купикнига ама ја нема на залиха би ја порачал од амазон ама ми треба за побрзо да стаса
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Аларм-будилник. Ама она, што праи ЅЅЅЅЅРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР, да ја разбуди цела ебана зграда, пошто мочаниов телефон три пати месецов не ми ѕвони, не знам што е проблемот. Дајте жити све кажете кај да најдам, ми го ебе животот проблемов, ептен ми треба вакво нешто.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Аларм-будилник. Ама она, што праи ЅЅЅЅЅРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР, да ја разбуди цела ебана зграда, пошто мочаниов телефон три пати месецов не ми ѕвони, не знам што е проблемот. Дајте жити све кажете кај да најдам, ми го ебе животот проблемов, ептен ми треба вакво нешто.
Мисирче, имам една продавница у маало за такви тракатанци, кога ќе одам накај дома од работа ќе прашам, па ќе ти пишам.
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Camphor, Potassium Nitrate, Ammonium Chloride?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
1. Каде можам да уплатам лото во Скопје?
2. Каде можам да најдам ваков квасец? (во трошки)
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
1. Каде можам да уплатам лото во Скопје?
2. Каде можам да најдам ваков квасец? (во трошки)
Ако мислиш на сув квасец би требало да има во секој поголем маркет, го имаш и во Кам маркетите.
@GavolRulz сега поубаво ја погледнав сликата, да не ти треба за лек квасецот?
Ако одговорот е да, пробај побарај во продавниците за здрава храна или по аптеките би требало да има, овие по маркетиве обично се за леб.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.188
Поени од реакции
3.523
Да не знаете каде се прават добри цртежи со наша слика ( поточно портрети на пример само со молив да речеме) за подарок ми е и колку се движи цената со урамување и слично ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom