Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
25 февруари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Доколку темава не е на место тргнете ја. Сакав само да прашам дали некој знае каде се продаваат бели мантили? Имав еден од средно, од Медицина го земав ама се искина и сеа незнам од кај да купам.. знам имаше една продавница за текстил или незнам за што беше доле во ГТЦ ама незнам дали работи. Знаете друго место негде? Еве слика подоле каков од прилика.. да не биде до подколена да го газам :)

 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Во 90% од аптеките се продаваат бели мантили...... Виола, имаш и во ГТЦ доле......., како и да е, побарај по аптеките сигурно имаат:)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Во сите продавници за медицински и ортопедски помагала има мантили и цели одела за медицински техничари. Разгледај си добро некаде за супер цена можеш да начекаш.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Па бев до аптека ама во оваа малскава кај мене и немаа .. не сум прошетал али утре ќе идат да проверам. Фала :))
 
S

StormRage

Гостин
Raspberry Pi 2, освен апашите Логинг и aliexpress кои валда ќе ми пратат ардуино.
anyone?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Зимаш матерјал идиш кај шивач и готово.
Опклада дека ако земе така на прво вриење ракавите ќе му се то лакти. Не секој знај шо треба да биде а и тие во продавница може да ти дадат тоа што не се продава само бело да е :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Raspberry Pi 2, освен апашите Логинг и aliexpress кои валда ќе ми пратат ардуино.
anyone?
Што ќе ти тоа коа raxda rock е боље
Иначе колку што знам никаде у мкд ги нема да ги купиш

Rs-export имаат испорака до кај нас ама само со дхл 35$ ќе ти е тоа задоволство
Или од ebay околу 50$ е уредот со испорака
Потсети ме утре да ти пратам една мкд продавница која ги држи ама мислам дека 2ката уште не им е стигната
 
S

StormRage

Гостин
Што ќе ти тоа коа raxda rock е боље
Иначе колку што знам никаде у мкд ги нема да ги купиш

Rs-export имаат испорака до кај нас ама само со дхл 35$ ќе ти е тоа задоволство
Или од ebay околу 50$ е уредот со испорака
Потсети ме утре да ти пратам една мкд продавница која ги држи ама мислам дека 2ката уште не им е стигната
Не им е стигната 2ката...

Radxa Rock е три пати подобро. Али сооднос цена/перформанси не и не ми требит за некоја посериозна работа него за ситен датацентар и media stuff. The real deal is Beagleboard it's industrial stuff Ebay звучит океј... ќе видам нешо, се мислев за нешто поблиску
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Доколку темава не е на место тргнете ја. Сакав само да прашам дали некој знае каде се продаваат бели мантили? Имав еден од средно, од Медицина го земав ама се искина и сеа незнам од кај да купам.. знам имаше една продавница за текстил или незнам за што беше доле во ГТЦ ама незнам дали работи. Знаете друго место негде? Еве слика подоле каков од прилика.. да не биде до подколена да го газам :)

Мантили имаш во ГТЦ во подрум кај зегин, има и во буњаковец но незнам продавницата поточно каде е. Сигурно наоѓаш на водњанска спроти државна има продавничка за униформи, а цената по сеќавање е 900-1200 денари... Доколку си заинтересиран/а имам број од една жена што шие униформи и се квалитетни по цена од 600 денари пиши ми во лп...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Не им е стигната 2ката...

Radxa Rock е три пати подобро. Али сооднос цена/перформанси не и не ми требит за некоја посериозна работа него за ситен датацентар и media stuff. The real deal is Beagleboard it's industrial stuff Ebay звучит океј... ќе видам нешо, се мислев за нешто поблиску
еве ти друга страна (од македонија) ама уште не им е стигнато малку се поефтини од логинг можеш да се јавиш и да ги прашаш коа би го добиле.

http://www.gksolutions.mk/en/raspberry-pi?pagesize=8


Иначе намерно ти искоментирав поради твојот коментар за моето Распбери ми требаше за обичен медиа центар да ставам XBMC нит има оперативен систем ништо, на дигитрон од пазарче да го ставам ке работи а ти ми пиша боље било нешто што ќе ме чини 4 пати повеќе.
Али те разбирам само да се хејтало.
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Каде можам да најдам обични звучници (освен во логинг)?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Каде можам да најдам обични звучници (освен во логинг)?
Во БТ електроника спроти Олимписки Базен[DOUBLEPOST=1425171626][/DOUBLEPOST]Каде да најдам рачка за бормашина по можност Макита. Ми треба само рачка, не цела бормашина. Знам дека има на бувљак, но неможам да отидам. Некоја продавница или сервис што би продале само рачка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom