Каде може да најдам? (Општи прашања)

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
На патот за Косово Визбегово имаш продавници за мебел имаат доста евтин мебел.
ќе проверам во секој случај фала ти многу :)[DOUBLEPOST=1399219899][/DOUBLEPOST]
Делот со црвено да се срамни за да можам кола да паркирам на истото ниво како десно што е. А камењата обележани со плаво да се преместат на другото каде е обележано со плаво. И земјата да си ја земат
Кого да контактирам за оваа услуга?

ова брат само мајстори на ѓутуре што работат а тоа ти е пример да му понудиш сума што можеш да ја дадеш и ако се нафати така само а да викаш фирма не ти се исплати
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Дали знае некој каде можам да најдам VGA to HDMI конвертор/адаптер, и по кои цени се движат?

Sent from my OT-995 using Tapatalk
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
ми треба продавница за мебел ама со не многу скапи цени (малце муабетов е клише али колкава черга толку ќе ја постелиш)
Ефтин мебел имаш во Ото мебел, Прима мебел, Форма Нова.[DOUBLEPOST=1399298158][/DOUBLEPOST]
Дали знае некој каде можам да најдам VGA to HDMI конвертор/адаптер, и по кои цени се движат?

Sent from my OT-995 using Tapatalk
Би требало да има во Лининг Електроникс.

Провери ги и овие:
http://marketkonekt.com/makedonija/elektrichna-oprema-i-dodatoci/zhici-kabli-za-montiranje/kabel-vga-to-hdmi/WO6.htm
http://marketkonekt.com/makedonija/elektronika/konvertori/konvertor-od-vga-audio-vo-hdmi/pIc.htm[DOUBLEPOST=1399298409][/DOUBLEPOST]
682, member: 1611"]

материјалов на нет го најдов како coroplast, го користат кај нас за настрешници... ако има некој видено кај се продава и цена нека пише.
Исто така ми треба и нешто како мрежа, решетка, како на следната слика
[/quote]

Претпоставувам станува збор за лексан, зошто тој материјал често се користи за правење настрешници.

Еве некои фирми кои се бават со продажба на лексан или прават настрешници од лексан.

Ројал Инвест
Литинг
Тенда Пласт
 
Последно уредено:
П

Паган-др

Гостин
Ваков кабел? За стар принтер да поврзам преку УСБ.


Итно ми треба, не можам да чекам нарачка од интернет.
Освен Логин, каде би можело да има?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Ваков кабел? За стар принтер да поврзам преку УСБ.


Итно ми треба, не можам да чекам нарачка од интернет.
Освен Логин, каде би можело да има?
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=408&pid=2881
Ваков кабел? За стар принтер да поврзам преку УСБ.


http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=408&pid=2881
Итно ми треба, не можам да чекам нарачка од интернет.
Освен Логин, каде би можело да има?
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Некој од вас да не има во скоро време подигнувано документиве од УКИМ, поточно од Филозофски, од овие сведетелства дипломи што ги дававме кога аплициравме, знам дека можеш да ги земеш на одредено време и да ги вратиш нели, ми требаат за друга апликација, па да не вадам нови ако ваму не се плаќа, ем ќе им ги вратам. Една другарка на Правен ми спомна дека не и наплатиле ништо, кај нас незнам како е, се си бива, ако не да си платам у средното, ваму и така доста пари им оставив за годинава.:D
благодарааааааааааааааааааамм:coffee:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Некој од вас да не има во скоро време подигнувано документиве од УКИМ, поточно од Филозофски, од овие сведетелства дипломи што ги дававме кога аплициравме, знам дека можеш да ги земеш на одредено време и да ги вратиш нели, ми требаат за друга апликација, па да не вадам нови ако ваму не се плаќа, ем ќе им ги вратам. Една другарка на Правен ми спомна дека не и наплатиле ништо, кај нас незнам како е, се си бива, ако не да си платам у средното, ваму и така доста пари им оставив за годинава.:D
благодарааааааааааааааааааамм:coffee:
Па прашај у студентски прашања кај нас, од 11 до 4 работат ако не се лажам :)
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Фала Рики, иначе мислам дека до 2 работат, некогаш ако одиш да си знаеш. Многу им е до 4 мислам. :pos:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
koj e brojot za zakazuvanje za slikanje za licna karta?
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
Делот со црвено да се срамни за да можам кола да паркирам на истото ниво како десно што е. А камењата обележани со плаво да се преместат на другото каде е обележано со плаво. И земјата да си ја земат
Кого да контактирам за оваа услуга?

кај е локацијава брат имам едни мајстори што работат ова да поминат да се договорите?[DOUBLEPOST=1399460296][/DOUBLEPOST]
Делот со црвено да се срамни за да можам кола да паркирам на истото ниво како десно што е. А камењата обележани со плаво да се преместат на другото каде е обележано со плаво. И земјата да си ја земат
Кого да контактирам за оваа услуга?

кај е локацијава брат имам едни мајстори што работат ова да поминат да се договорите?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Kade mozam da najdam kniga za ucenje na jazik za gluvi i nemi? (Sign Language)
 
Член од
22 септември 2012
Мислења
51
Поени од реакции
154
Kade mozam da najdam kniga za ucenje na jazik za gluvi i nemi? (Sign Language)
Има издадено речник на знаковен јазик од страна на Сојузот за глуви и наглуви лица, каде може да се купи и дали го има во продажба не знам, не сум го сретнала низ книжарниците, али можеш да пробаш да се јавиш во Сојузот да се информираш, каде да го набавиш. ;)
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Има издадено речник на знаковен јазик од страна на Сојузот за глуви и наглуви лица, каде може да се купи и дали го има во продажба не знам, не сум го сретнала низ книжарниците, али можеш да пробаш да се јавиш во Сојузот да се информираш, каде да го набавиш. ;)
Nemozam da najdam broj. Dali znaes kade mozam da najdam za da se javam ili barem e-mail da pisam?

Fala
 
Член од
22 септември 2012
Мислења
51
Поени од реакции
154

Kajgana Shop

На врв Bottom