Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Кај се продава вакво нешто ? Rain Coat....мора да се трча нека се носи времево у три лепе...
PE_Raincoat.jpg
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Не знам дали ми е прашањево соодветно за оваа тема ама ќе гледам да го формулирам како за тука :icon_mrgr::
Каде може да најдам осигурителна компанија на во близина на: Рамстор, Зебра, Клинички центар..?
Фала. :)
На Златна Книга веб-страната пребарај осигурителни компании и од страна види на мапата. Можеш и да означиш на мапата каде се наоѓаш и да пребара во твоја близина.

Глеам ГЛС, Инсиг, Кроација и Сава се во таа близина.[DOUBLEPOST=1398761949][/DOUBLEPOST]
Кај се продава вакво нешто ? Rain Coat....мора да се трча нека се носи времево у три лепе...
Прегледај го приврзокот 90946
Имаш во Фама Флекс, Дворник и на пазар :)[DOUBLEPOST=1398762471][/DOUBLEPOST]
Карши мојата кука имам како малце издигната трева (пола метар) и сакам се да се срамни за да можам кола да паркирам.
Исто така и земјата да си ја земат (бидејки мене не ми треба :D)
Пишете каде да се упатам.
Бидејќи станува збор за мал градежен зафат би те советувал да контактираш некој градежник-индивидуалец.

Еве ти цела листа на градежници.
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
682, member: 1611"]

материјалов на нет го најдов како coroplast, го користат кај нас за настрешници... ако има некој видено кај се продава и цена нека пише.
Исто така ми треба и нешто како мрежа, решетка, како на следната слика
[/quote]

материјалов на нет го најдов како coroplast, го користат кај нас за настрешници... ако има некој видено кај се продава и цена нека пише.
Исто така ми треба и нешто како мрежа, решетка, како на следната слика
[/quo


Знам дека доцнам некоја година:) Ама и ја го барам истиов материјал (и како correx се наоѓа...). И мрежата ми треба:) Па да прашам пред да почнам со барање низ градов дали ги најде? Да заштедам време:)
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
248
Поени од реакции
267
682, member: 1611"]

материјалов на нет го најдов како coroplast, го користат кај нас за настрешници... ако има некој видено кај се продава и цена нека пише.
Исто така ми треба и нешто како мрежа, решетка, како на следната слика
[/quote]

лексан се вика тоа што го бараш али кај нас не сум видел у боја обично се проѕирни, иначе за вакви мрежи прашај си кај тие што изработуваат огради
 
Член од
29 април 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Бојата ми е небитна ама мислам дека лексанот е поцврст. Ова и за торбици се користи (онакви ко за ликовно). Ама ќе проверам. А се продава лексан на парче, да речеме 90х90? И каде ако знаеш? Фала :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Каде можам да најдам стаклени шолји за еспресо, налик на овие? Не мора да се баш истите :).
 

Sale77

Доктор
Член од
30 декември 2005
Мислења
67
Поени од реакции
55
Бојата ми е небитна ама мислам дека лексанот е поцврст. Ова и за торбици се користи (онакви ко за ликовно). Ама ќе проверам. А се продава лексан на парче, да речеме 90х90? И каде ако знаеш? Фала :)
Лексан се продава во комплексот Лепенец...После сервисот за перење возила Глишо, од десна страна после 50 метри има огромна продавница за канцелариски материјали, плексиглас и лексан. Оградена е со огромни високи огради, не можеш да ја утнеш.
Цената е различна во зависност од дебелината и бојата на лексанот. Пример лексан со дебелина од 8мм за цела табла, 6х2 метра чини 100 евра...грубо речено...
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
ми треба продавница за мебел ама со не многу скапи цени (малце муабетов е клише али колкава черга толку ќе ја постелиш)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Kade bi mozel da kupam bejzbol palka? dokolku nekoj prodava neka mi pise na PP,a ako nekoj znae kade bi mozel da kupam neka pise tuka.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
ми треба продавница за мебел ама со не многу скапи цени (малце муабетов е клише али колкава черга толку ќе ја постелиш)
На патот за Косово Визбегово имаш продавници за мебел имаат доста евтин мебел.
 
Член од
29 април 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Kade bi mozel da kupam bejzbol palka? dokolku nekoj prodava neka mi pise na PP,a ako nekoj znae kade bi mozel da kupam neka pise tuka.
Bejzbol palki edno vreme prodavaa vo Vero. I toa so razni dimenzii. Ja od tamu si kupiv :) Ne znam dali seushte ima, ne veruvam. Vidi vo prodavnici za igracki...jumbo i sl.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Делот со црвено да се срамни за да можам кола да паркирам на истото ниво како десно што е. А камењата обележани со плаво да се преместат на другото каде е обележано со плаво. И земјата да си ја земат
Кого да контактирам за оваа услуга?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom