Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Wiksa прашува каде може да ја најде девојкава? :pos:
 
Член од
5 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Да не знае некој каде можам да најдам класичен брич? Не барам било каков, знам дека има на пазарче. Барам нешто поотмено во стилот на Edwin Jagger, Muhle, Merkur и слично. Постојат ли берберски продавници во Скопје?

Слика:

 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Да не знае некој каде можам да најдам класичен брич? Не барам било каков, знам дека има на пазарче. Барам нешто поотмено во стилот на Edwin Jagger, Muhle, Merkur и слично. Постојат ли берберски продавници во Скопје?

Слика:

Во Рамстор има вакви од Вилкинсон
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Каде можам да најдам вакви ташнички во Скопје? Препорачајте ми неколку продавници.

http://www.aliexpress.com/item/2013-Hot-Sell-New-Style-pu-Leather-Men-Bags-Famous-Design-Brand-Shoulder-Bag-Men-Messenger/1445743070.html[DOUBLEPOST=1395010453][/DOUBLEPOST]Каде можам да најдам вакви ташнички во Скопје? Препорачајте ми неколку продавници.

http://www.aliexpress.com/item/2013-Hot-Sell-New-Style-pu-Leather-Men-Bags-Famous-Design-Brand-Shoulder-Bag-Men-Messenger/1445743070.html
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
87
Поени од реакции
52
Неопитроид прав да не знаете кај можам да најдам во Скопје?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Кај може да најдам од оние ќесине кои се полнат со алишта и после со правосмукалка се вакумираат? По која цена се и дали фаќаат на сите правосмукалки?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Кај може да најдам од оние ќесине кои се полнат со алишта и после со правосмукалка се вакумираат? По која цена се и дали фаќаат на сите правосмукалки?
наједноставно ти е да идеш до зелен пазар, кај што се продаваат тенџериња, шољи, и сл домаќински работи. ги има во повеќе димензии, и ДА, пасува на секоја правосмукалка. мислам дека се 70-100 од парче
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Каде може да најдам во Скопје поевтини вакви

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Каде може да најдам во Скопје поевтини вакви

За слики не знам, али за пазли-триптихони, има Ravensburger. (имаш Vero, Ramstore и на други места).
70x50 (или слично) се димензиите и цена им е 750.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Кај може да најдам од оние ќесине кои се полнат со алишта и после со правосмукалка се вакумираат? По која цена се и дали фаќаат на сите правосмукалки?
Има на пазар, во Jumbo (Vero), и на пластичарска. Цените зависат од големината, ама не се скапи.
А има исти такви, ама без користење правосмукалка, рачно ги притискаш да излезе воздухот (јас имам такви, корисни се за патување).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom