Каде може да најдам? (Општи прашања)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од goodman_91, 24 април 2009.

 1. miki002

  miki002 Фејл гејмер

  Член од:
  18 февруари 2010
  Мислења:
  369
  Допаѓања:
  268
  Ваков часовник, малку поголем, беше застрелан со 2 „деветки“ од 12ка ловечка пушка, од страна на братучед ми (мамурлак). Е сега, чичко ми имаше донесено 2 такви од Шведска, па ако го чува и продава едниот ќе ти пишам пп.

  едит: Овој на сликата не е исправен, му фалат теговите за да работи.

  едит #2: Види го овој, ако веќе не ти е проверен на реклама5.
   
 2. investitorka

  investitorka

  Член од:
  4 септември 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  Ти благодарааам! Ќе поминам денес да видам(y)
   
 3. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  13.763
  Допаѓања:
  6.720
  Колку е цена за чистење оџак (дали е цена за метар должина) и препорака телефон контакт за некој оџачар? За Скопје
   
 4. Dejan-Deni

  Dejan-Deni

  Член од:
  25 март 2009
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  1
  Forposts, Nov blog koj treba da go posetite, moze da vi odgovori na mnogu vasi prasanja. Ke se trudam da go obnovuvam sekoja nedela 4 pati.
  --- надополнето: 31 октомври 2012 во 15:26 ---
  Forposts facebook strana, Kliknete like za da bidete informirani za site novosti!
   
 5. slobbo

  slobbo LoneRyder

  Член од:
  16 ноември 2008
  Мислења:
  1.686
  Допаѓања:
  582
  каде би можел да најдам мерач за влага во дрво ? :)
   
 6. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  10.472
  Допаѓања:
  24.231
  Знам дека ова не е за тука ама ми треба една песна што се врти насекаде и иде вака...
  Heeey whutcha doin' i pam paramparam neso taka...

  Бришете ме ако треба ама некој нека ми ја прати у инбокс ако го види постов :D
   
 7. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.010
  Допаѓања:
  11.791
  Старата карта на Македонија со границите на градовите, вака нешто...
  [​IMG]
   
 8. Christian Lovato

  Christian Lovato stonecold

  Член од:
  2 април 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  271
  Познавате некој што држи Часови по Хемија? Anyone at all?
  [​IMG]
  --- надополнето: 2 ноември 2012 во 17:27 ---

  Оваа ?
   
 9. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  10.472
  Допаѓања:
  24.231
  Не не...ни блиску...
  сеуште не можам да ја најдам ама јбг..
  Сепак фала.
   
 10. Шеј Лонг

  Шеј Лонг Koristam kirilica.

  Член од:
  16 јуни 2010
  Мислења:
  1.970
  Допаѓања:
  1.600
  Колку пари чини принтање у копирница. И ако може препорака за некоја копирница така поефтина. Иначе се работи за принтање црно бело, и двострано принтање...anyone?
   
 11. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.401
  Допаѓања:
  4.741
  Ако прашуваш за Скопје, во Мавровка оди во Либро или Зоки, таму најефтино е мислам, 0.8 денари страна дан беше ама не сум сигурна.
   
 12. Chupacabras

  Chupacabras

  Член од:
  22 декември 2011
  Мислења:
  835
  Допаѓања:
  773
  Исто така имаш и кај хотелот континентал во подземниот премин знам таму е многу ефтино 0.75 0.80 така нешто беше
   
 13. Blondi

  Blondi

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  1.237
  Допаѓања:
  2.291
  Јас колку што сум имала прилика да видам, најефтина копирница имаш во уличката кај Апче во Карпош...Значи вртиш десно од Партизанска, влагаш во улицата кај Апче и идеш уште 20-30 метри право и одма ќе ја видиш копирницата...Јас сум принтала во боја таму и многу ефтино ме фатило, а квалитетот е супер...
   
 14. Epics™

  Epics™ Академски граѓанин

  Член од:
  29 септември 2011
  Мислења:
  1.589
  Допаѓања:
  3.884
  Незнаев каде да го поставам прашањево, па ајде овде.
  Сакам да почнам да земам часови за кола. Е сега ќе може ли некој да ми ја каже вкупната цена ( на часовите, тестовите, прва помош ) колку сето тоа би ме чинело, и дали може да се постигне договор со автошколата часовите да се плаќаат на рати ?

  Ме мрзи да одам до автошкола да прашувам, па затоа овде :D

  Благодарам однапред.
   
 15. alek-stuki

  alek-stuki

  Член од:
  27 ноември 2008
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  78
  Па отприлика 15-16 000 денари за часови ке ти отидат и најчесто даваат на рати да плаќаш додека ги возиш часовите секако.Прва помош 1000 денари, тестови-полигон-градска 6000 денари(минимум).
   
  На Epics™ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: