Каде може да најдам? (Општи прашања)

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Каде можам да пријавам нерегуларности при изградба на зграда?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Каде можам да пријавам нерегуларности при изградба на зграда?
Во твојата Општина сигурно има Канцеларија за урбанизам и сл. или пробај на овој број 02 3145-487 во Министерството за транспорт и врски
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Прашањево може не е за тука ама ај да пробам,
Имам два стари кревети и еден стар голем плакар/шкаф.
Што да правам со нив? Каде да најдам некој да ги земе (макар и би му платил за да ги фрли или да ги носи)?
Да не знае некој да се занимава со таква работа (исфрлање на отпад од дома)?

п.с. не ми препорачувајте старо купујем, барам друга варијанта
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Прашањево може не е за тука ама ај да пробам,
Имам два стари кревети и еден стар голем плакар/шкаф.
Што да правам со нив? Каде да најдам некој да ги земе (макар и би му платил за да ги фрли или да ги носи)?
Да не знае некој да се занимава со таква работа (исфрлање на отпад од дома)?

п.с. не ми препорачувајте старо купујем, барам друга варијанта
Ако можат да се користат, јaви се во СОС Детско село на 2535 010 и подари ги креветите, имаат и комбенце да дојдат да ги земат :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Ако можат да се користат, јaви се во СОС Детско село на 2535 010 и подари ги креветите, имаат и комбенце да дојдат да ги земат :)
Хмм можат да се користат јас спијам на едниот кревет (нормално дека не е сјаен и затоа го менувам), а и плакарот сеуште се користи.
Радо би ги донирал ама стари се сите работи по околу 25 години така да незнам колку е паметно да донирам толку стари работи и дали ќе им се свиѓаат.
 
М

Мартин`

Гостин
Хмм можат да се користат јас спијам на едниот кревет (нормално дека не е сјаен и затоа го менувам), а и плакарот сеуште се користи.
Радо би ги донирал ама стари се сите работи по околу 25 години така да незнам колку е паметно да донирам толку стари работи и дали ќе им се свиѓаат.
Јави се и прашај ако им требаат сигурно нема да ги одбијат само заради тоа што се стари. Ако не ги сакаат тогаш земи расклопи ги скроз качи ги во кола и носи ги некаде подалеку од градот остави ги па ако треба и изгори ги кога веќе не ти требаат .. а можеш и да пробаш да се јавиш во црвен крст они знаат повеќе социјални случаеви што ќе им биде добредојдено кревет/плакар ако е исправно.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Прашањево може не е за тука ама ај да пробам,
Имам два стари кревети и еден стар голем плакар/шкаф.
Што да правам со нив? Каде да најдам некој да ги земе (макар и би му платил за да ги фрли или да ги носи)?
Да не знае некој да се занимава со таква работа (исфрлање на отпад од дома)?

п.с. не ми препорачувајте старо купујем, барам друга варијанта

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=6181278532&id=14&setIzdanie=22607

Пробај со овие. Некое здружение за зависници од дрога.

телефон: (02) 2722 517
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Хмм можат да се користат јас спијам на едниот кревет (нормално дека не е сјаен и затоа го менувам), а и плакарот сеуште се користи.
Радо би ги донирал ама стари се сите работи по околу 25 години така да незнам колку е паметно да донирам толку стари работи и дали ќе им се свиѓаат.
Чим се во добра состојба нема да ги одбијат :)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Може некаде да продадам маица? Нова е, порачана од Америка али место L ми пратиле XXL :pos:
 
Член од
4 септември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
Ве молам, дали знае некој каде да најдам тунел (мислам дека така се вика) за собирање на сите кабли од компјутер, штампач, NT, модеми за да не ми се гледаат? Ви благодарам ;)
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Каде може да најдам во Скопје (вакви)* Adidas Climacool Fresh Ride патики. Итно е!

*
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ве молам, дали знае некој каде да најдам тунел (мислам дека така се вика) за собирање на сите кабли од компјутер, штампач, NT, модеми за да не ми се гледаат? Ви благодарам ;)
Во Јоди - продавница за бои и лакови имам видено и во Карпет макс - продавница за теписи, не се скапи воопшто.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
90
Поени од реакции
41

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
имам видено, мој братучед има ама мислам дека не го продава :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
Kаде можам да најдам/да купам машка маица со Johny Cash???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom