Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
26 јули 2011
Мислења
13
Поени од реакции
1
Дали некој може да ми каже каде да најдам продавница за балони? ми требаат неколку латекс (гумени) балони со хелиум на кои ќе биде испечатено нешто (мој текст или слика) ? Благодарам
п.с.И ако знае цена некој, или искуство....
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Дали некој може да ми каже каде да најдам продавница за балони? ми требаат неколку латекс (гумени) балони со хелиум на кои ќе биде испечатено нешто (мој текст или слика) ? Благодарам
п.с.И ако знае цена некој, или искуство....
Во ГТЦ имаш на најгорниот спрат. Во линија на Еко шопинг е. Одма после тој кафичот Журнал мислам дека се викаше не ме фаќај за збор. А за печатење не знам дали таму прават тоа, само ми дојде логично дека до сега немам видено продавница друга за балони.
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
13
Поени од реакции
1
Во ГТЦ имаш на најгорниот спрат. Во линија на Еко шопинг е. Одма после тој кафичот Журнал мислам дека се викаше не ме фаќај за збор. А за печатење не знам дали таму прават тоа, само ми дојде логично дека до сега немам видено продавница друга за балони.
фала, знам за таа продавница имам одено таму ама одааамна и се секавам дека беа мноогу скапи... ама тоа е.. ФАЛА ти многу!
 

Pallatino

Батулец
Член од
29 декември 2011
Мислења
63
Поени од реакции
21
Во турска чаршија можеш да си го купиш за дома 1800 ден. На битпазар последната тезга имаш тутун за наргиле. Инаку тутунот можеш да го правиш сам главни состојки, мед, од аптека глицерин, варен тутун. Тука имаш повеќе инфо. Не заборавај да ставиш лед во водата, така дава многу, многу подобар вкус.
Фала за ова. А мозе да ми кажеш некоја кафана подетално и како можам да стигнам до неа ?
--- надополнето: 2 јануари 2012 во 18:51 ---
дали во хубо има вакви гас маски ?
http://www.partlancer.com/pics/Gerson-OV-P95-Safety-Mask-Respirator-Auto-Car-Paint-Med.JPG.jpg
ии... пак ке прашам каде можам да најдам ваква маска !!!??
http://www.fredaldous.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/375x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/2/5/251530001.jpg
во Венеција :pos:
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Фала за ова. А мозе да ми кажеш некоја кафана подетално и како можам да стигнам до неа ?
Има во арапси ресторант Аладин, не знам дали постои ресторантот уште во ГТЦ. 200 ден беше едно пушење гледа према Паркот
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
ми треба слика :)
односно две слики, една од машка една од женска кукла, фигура.. како и да е оние по излози што се за облека.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Каде можам да најдам органски јајца. Прашав во таа за органска храна во ГТЦ ми рекоа дека немаат од животинско потекло. Може и да се домашни али да не се хранети кокошките со чуда. Може некој знае кој продава јајца сам што си чува кокошки на село?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Каде можам да најдам гас-маска?
Во секоја продавница за ХТЗ опрема
http://www.dvornik.com.mk/Default01.asp?id=69&l=3&prilog=0
--- надополнето: 4 јануари 2012 во 01:00 ---
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Дали некој може да ми каже каде да најдам најобични прстенчиња кои се adjustable, се шират/стеснуваат? Баш вакво ко на сликата, најобично зошто ми треба да лепам на него, битно ми е долниот дел да може да се менува и да одговара на било кој прст.
Уште еднаш да си прашам, ми требаат вакви прстенчиња...
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
барај по бижутерии или на пазар по тезги , во златара неми се верува да најдеш а инема да ти се исплати чим планираш да работиш врз него
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Каде можам да најдам слушалки Dr. Dre Beats во Скопје ако воопшто ги има?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
дали некој знае што може да е проблемот што звукот од телевизорот нејке да се префрли на звучките од двд-то ? :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom