Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
27 јуни 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Aко си од Скопје и не ти е мрза да идеш до Ѓорче,ќе ти кажам локација кај има желки,но не од оние големите,туку мали желчиња :)
Леле супер, јас сум од Влае, уште утре ќе одам до Ѓорче :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Леле супер, јас сум од Влае, уште утре ќе одам до Ѓорче :)
За 10 минути си на локацијата штом си од Влае :)
Црквата Свети Петар и Павле знаеш каде е сигурно.
Преоѓаш улица и во еден од излозите што се во зградите има пет шоп,5-6 излог е по ред,не можеш да утнеш и да сакаш.
Има хрчаци,знам зајци имаше порано и желчиња мали,цена не знам,ама не верувам да се многу скапи.
Пиши ми што си направила да не те мислам :)
 
Член од
27 јуни 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
За 10 минути си на локацијата штом си од Влае :)
Црквата Свети Петар и Павле знаеш каде е сигурно.
Преоѓаш улица и во еден од излозите што се во зградите има пет шоп,5-6 излог е по ред,не можеш да утнеш и да сакаш.
Има хрчаци,знам зајци имаше порано и желчиња мали,цена не знам,ама не верувам да се многу скапи.
Пиши ми што си направила да не те мислам :)
Ептен фала, ќе тркнам уште утре до таму :) Прифати ме за пријател, па ќе ти пишам што сум направила :) Поздрав
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
каде можам да најдам спреј за пластика ми треба ?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.441
Поени од реакции
7.827
сериозен сум
Тогаш би требало да знаеш дека ти како физичко лице не можеш да купиш гајгеров бројач. Забрането е да го поседуваш. Зошто, не знам, ама ете така е.
 
T

Tetro

Гостин
Тогаш би требало да знаеш дека ти како физичко лице не можеш да купиш гајгеров бројач. Забрането е да го поседуваш. Зошто, не знам, ама ете така е.
Дај ми закон да ти поверувам. Мислам дека си грешка.
да ти полеснам малку во барањето http://www.bom.gov.mk/
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Тогаш би требало да знаеш дека ти како физичко лице не можеш да купиш гајгеров бројач. Забрането е да го поседуваш. Зошто, не знам, ама ете така е.
сакаш да кажеш забрането е да поседуваш длабински детектор за метал( скенер) ! Али ништо чудно со неписменва администрација ( посебно некој полицаец со 2 недели курс) некој да си помислил дека и гајгеровиот бројач е сретство за детектирање метал и би можел да се употреби во нелегални сврхи за барање и ископување на злато.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Kade niz skopje ima najevtini "casio" saati .. ama ne ko tie na pitpazar :)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Каде можам да најдам убава машинка за бричење и да биде со степени(за ова незнам дали постои немам сретнато ваква со степени нешто слично како онаа на бербер за да мошам да си ја средувам брадата на 1,2 ако грешам поправете слободно) и да биде квалитетна не како онаа по пазарите што е
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Каде можам да најдам убава машинка за бричење и да биде со степени(за ова незнам дали постои немам сретнато ваква со степени нешто слично како онаа на бербер за да мошам да си ја средувам брадата на 1,2 ако грешам поправете слободно) и да биде квалитетна не како онаа по пазарите што е
техномаркет, нептун.. :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.700
Поени од реакции
13.355
Некој добро упатен по сервисиве за електроника/музички системи, да ми посочи некој сервис за Маранц? Проверено во Болин и еден кај илинденска. Другде некаде?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Некој добро упатен по сервисиве за електроника/музички системи, да ми посочи некој сервис за Маранц? Проверено во Болин и еден кај илинденска. Другде некаде?
во гаражата во рамстор имам видено цел куп расклопени појачала и звучници ,,, да провериш таму можеби сервисираат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom