Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
- Не сум сигурен дали пишувам на правата тема, но мислам дека може да ми завршите работа ..

Сестра ми пред некој ден слушнала на (скопско) радио дека некоја агенција од Скопје организира одење за Н.Г. на Sensation White во Дизелдорф (Гер). НО, не го слушнала името на агенцијата, а и за радио станицата на која ја слушнала рекламата не е баш сигурна (вели дека е можеби Антена 5).

Паа мојата молба еее .. Ако ја има некој слушнато рекламата, нека ми ги каже деталите околу понудата илиии евентуално да ми ја прати веб страната на самата агенција.
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
каде во Скопје можам да најдам знаме од Јамајка?
со мали димензии, метар и нешто широчина, шо знам...
колку од прилика би коштало?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.367
каде во Скопје можам да најдам знаме од Јамајка?
со мали димензии, метар и нешто широчина, шо знам...
колку од прилика би коштало?
Кај Момин Поток по нарачка или пак Фан шоп али не сум сигурен за второво...

--- надополнето ---

Немам Пејпал а нема никој што прифаќа VIsa на ибеј :S
Напрај акаунт со држава Словенија а адреса и информации се наведи ги точните јас така имам отворено...Или почекај за некој месец ги воведуваат и кај нас................ваљда:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
- Не сум сигурен дали пишувам на правата тема, но мислам дека може да ми завршите работа ..

Сестра ми пред некој ден слушнала на (скопско) радио дека некоја агенција од Скопје организира одење за Н.Г. на Sensation White во Дизелдорф (Гер). НО, не го слушнала името на агенцијата, а и за радио станицата на која ја слушнала рекламата не е баш сигурна (вели дека е можеби Антена 5).

Паа мојата молба еее .. Ако ја има некој слушнато рекламата, нека ми ги каже деталите околу понудата илиии евентуално да ми ја прати веб страната на самата агенција.
http://www.nolimit.mk/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=category&id=37:party&Itemid=206
SENSATION WHITE НОВА ГОДИНА ВО ДИЗЕЛДОРФ

ВКЛУЧЕНА ПОСЕТА НА ВИЕНА / АМСТЕРДАМ / КЕЛН / МИНХЕН

Термин: 27.12 – 04.01 / АВТОБУС + 4НП + БИЛЕТ ЗА SENSATION WHITE

290€ (17.900 ден) - oпција ХОСТЕЛ (Hostel Backpackers Dusseldorf)


€370 (22.860 ден) - опција ХОТЕЛ 4* (Mercure Duesseldorf Hafen 4*)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
http://www.nolimit.mk/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=category&id=37:party&Itemid=206
SENSATION WHITE НОВА ГОДИНА ВО ДИЗЕЛДОРФ

ВКЛУЧЕНА ПОСЕТА НА ВИЕНА / АМСТЕРДАМ / КЕЛН / МИНХЕН

Термин: 27.12 – 04.01 / АВТОБУС + 4НП + БИЛЕТ ЗА SENSATION WHITE

290€ (17.900 ден) - oпција ХОСТЕЛ (Hostel Backpackers Dusseldorf)


€370 (22.860 ден) - опција ХОТЕЛ 4* (Mercure Duesseldorf Hafen 4*)
Да беше сензејшн блек, ќе ограбев банка за да идам :)


Кај да најдам фишај шпионка, со димензии од околу 3-4 сантиметри во дијаметар(со чиста слика по можност)?

И дали по фото продавнициве се продаваат капачиња за 18-55 канон кит објектив?
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
75
Поени од реакции
3
Еве ви сајт за да барате производи или услуги на интернет. Базата се полни секојдневно па шансите д го најдете тоа што го барате се големи :)
 
С

Спенсер

Гостин
Имам мини маглите АА маг (калифорниска)... таа од десно на сликава... ми изгоре сијаличката... каде може да најдам сијаличка?

 

<K A F E R>

I love my MACEDOIA!
Член од
20 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
12
Имам мини маглите АА маг (калифорниска)... таа од десно на сликава... ми изгоре сијаличката... каде може да најдам сијаличка?


Во MICEI, и мене истото ми се случи и јас од таму купив, инаку не се скапи, мислам дека беа околу 50 денари две...
 
П

Паган-др

Гостин
Ваква капа да не има начекано некој негде или би знаел кај би можело да има? Таа на тој од десно. :) Бев во Њу Јоркер, Спрингфилд, Тера Нова немаат. Значи ми треба подолга зимска капа, не од тие кратките. Шара, боја не е битна. Само да ми кажете кај ги има. :)

 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Сакам да испечатам ПОСТЕР; има некаде во скопјево за принтање?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ваква капа да не има начекано некој негде или би знаел кај би можело да има? Таа на тој од десно. :) Бев во Њу Јоркер, Спрингфилд, Тера Нова немаат. Значи ми треба подолга зимска капа, не од тие кратките. Шара, боја не е битна. Само да ми кажете кај ги има. :)

Има во Теранова, видов минатата недела, онаа во Сити Галери што е нели на долниот спрат машкиот оддел.
Црни се, ама дефинитивно се вакви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom