Каде и колку често одите на фризер?

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Na frizer ne odam mnogu cesto..1 mesecno..posto imam pokratka kosa i sama ja sreduvam..
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
па бидејки чувам долга коса се шишам само еднаш во година ипол
Нема врска дали ти е долга косата,,треба да одиш на фризер,,нема многу да ја кратиш,,само врвовите колку да ти се обнови косата,,тоа е најнормално..
Јас имам средна должина,,одам на фризер на 4-5 месеци:pipi:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
На фризер одам 2 пати годишно,колку само да ми ги скрати врвовите и толку,не експериментирам многу.Инаку одам во Sonic,бидејќи ми е на 2 куќи од кај мене дома:pipi:
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
ауу имам уплав од фризери зашто до сега не сум нашла еден асален фризер :nesvest:па одам само кога треба да се кратат распуканите врвови
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не одам на фризер. Може не сум отишла па едно 6 години:)
Имам другарка која работи во фризерското студио Пеце и наместо да и давам 1000 денари за шишање и фенирање во салонот кај што работи (фризернициве цените ги направија по западен терк :tapp:) па таа ми доаѓа дома и ме шиша, фенира, шатира ... така да сум задоволна и презадоволна. Знае што сакам, никогаш не ме утнала и ем за џабе ме прави.
Ја шишам косата 2-3 пати годишно и ја шатирам 2 пати. Толку пати и ми доаѓа фризерката. Дополнително доаѓа ако се фенирам некогаш, ама и јас од неа си научив добро да се фенирам :)
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Одам многу често, затоа што имам многу долга и специфична коса, на која и е потребна посебна нега.
Најчесто одам за шатирање, фенирање и третмани во Be you во Аеродром, а во последно време неколку пати бев и во My Sense спроти фонтана во парк и од таму сум доста задоволна.

И после милион обиди никогаш не научив сама да се фенирам:uvo:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Кај маалската фризерка на потшишување, не ја мењам ни за Горан Вог ни за Сретен кретен, ни за никој, само таа може да се справи со мојата грива.:vozbud:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Само за шишање мисламм дека тоа е еднаш месечно и имам супер фризерка си праам муабет со неа за се и ме смее многу:pos2:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Идам на шишање у комшии има едно дете ептен убаво си работи, ама не многу често, обично еднаш или преку сила два пати месечно, немам време да арчам по фризиери, а би сакала која жена не би? Како што вели муж ми фризерница или козметички салон ти е детска градинка за жени:pipi:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
1
heheh idem u FS " KUZMAN" u Tetovo :) ne veruam deka znaete kaj e toa :) za sisanje 1 u 2 meseca... a se shatiram mn 4esto :)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..бог зна од кад нисам била бре..не се зарам..уствари сеа почнав да се замарам..па се мислим кад да идем онака само едно освежуање..заш пред да почнем да ја фенирам..не ми цветаше..сеа почна:vozbud: зашо:nesvest:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
порано поретко дека ја пуштв подолга косата сега почесто одам
а се шишам кај КИКО фризерот од драчево шо работеше во ексајт кај јоцо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom